Co zrobić, żeby pozyskać trudne kredyty?

0
863

Można się spotkać z opinią, że obecnie łatwiej jest pozyskać kredyt niż kiedykolwiek wcześniej. Bez wątpienia jest to prawdą, jeśli chodzi o kwestie czysto formalne – obecnie możliwe jest zaciąganie zobowiązań częściowo lub nawet całkowicie przez Internet, co znacząco przyspiesza i ułatwia cały proces. Jednak wbrew pozorom nie działa to w ten sposób, że każdy może liczyć na pozytywną decyzję kredytową.

Wręcz przeciwnie – banki regularnie wydają decyzje odmowne, zwłaszcza, jeśli chodzi o trudne kredyty. Jest to konieczne, aby rozsądnie zarządzać ryzykiem związanym z udzielaniem kredytów i unikać sytuacji, w których klient nie jest w stanie spłacić na czas swojej należności. W takim razie, co robić, aby takie kredyty pozyskać? Do kogo się zwrócić, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej?

Czym są trudne kredyty?

Za trudne kredyty można uznać takie, w przypadku których szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej są niskie. Najczęściej wynika to z niskiej zdolności kredytowej (na którą wpływają między innymi dochody, obecne zobowiązania, a także koszty utrzymania) lub negatywnych wpisów w historii kredytowej w BIK-u.

Wnioskowanie o tego typu kredyty samodzielnie może z dużym prawdopodobieństwem zakończyć się niepowodzeniem. Warto pamiętać, że instytucje finansowe mogą sprawdzić historię zapytań w BIK-u, co oznacza, że składanie wielu wniosków w różnych bankach z nadzieją, że któryś zostanie zaakceptowany, może działać na niekorzyść potencjalnego kredytobiorcy.

Trudne kredyty zostały bardziej wyczerpująco omówione tutaj: https://habza.com.pl/trudne-kredyty/. Osobom, dla których próby pozyskania wymarzonego kredytu ciągle kończą się uzyskiwaniem decyzji odmownych, mogłoby się wydawać, że nie ma żadnego wyjścia z takiej trudnej sytuacji. W praktyce jednak trudne kredyty nie są całkowicie niemożliwe – po prostu nie powinno się ich zaciągać samemu, bez wsparcia specjalisty.

Co zrobić, żeby otrzymać trudny kredyt?

Jak już wspomniano powyżej, najlepszym wyjściem jest zwrócenie się do eksperta. Tacy specjaliści kredytowi, jak Habza Finanse, mają wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu atrakcyjnych kredytów dla swoich klientów nawet w bardzo trudnych przypadkach. Dzięki swojej szerokiej wiedzy na temat polskiego rynku usług finansowych, a także zbudowanej na przestrzeni lat sieci kontaktów na szczeblach decyzyjnych w różnych instytucjach, ich skuteczność stoi na bardzo wysokim poziomie.

Poza skorzystaniem z pomocy dobrego pośrednika kredytowego, jest też kilka innych kroków, które można podjąć, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie potrzebnych środków finansowych. Można wśród nich wymienić zamknięcie posiadanych kart kredytowych (nawet, jeśli się z nich nie korzysta, to wciąż mają one wpływ na zdolność kredytową danej osoby) oraz spłacenie posiadanych chwilówek.

Warto także zadbać o zgromadzenie pozytywnych wpisów w swojej historii kredytowej. Jest kluczowe, aby udzielić BIK-owi zgody na dalsze przetwarzanie informacji o zobowiązaniach, które zostały spłacone w terminie. Dzięki temu banki i inne instytucje finansowe będą przychylniej podchodzić do danego klienta, traktując go jak rzetelnego kredytobiorcę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]