Boisz się, że bank odrzuci wniosek o kredyt konsumpcyjny? Oto, co robić

0
843

Niekiedy można się spotkać z opinią, że banki przyznają kredyty niemal wszystkim i otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej jest bardzo łatwe. Rzeczywistość jest jednak inna i w wielu przypadkach pozyskanie kredytu będzie znacząco utrudnione. Niektórzy dowiadują się o tym dopiero w momencie złożenia wniosku i otrzymania decyzji negatywnej, inni zaś obawiają się, że kredytu nie otrzymają, zanim jeszcze o niego zaaplikują.

Ten artykuł przygotowaliśmy z myślą o osobach, które podejrzewają, że mogą mieć problem z otrzymaniem kredytu i chcą wyjść tym trudnościom naprzeciw. Poniżej wyjaśnimy, co warto zrobić w takiej sytuacji, aby otrzymać wymarzony kredyt konsumpcyjny (i to na atrakcyjnych warunkach oraz przy minimum formalności). Zapraszamy!

Kiedy bank może odrzucić wniosek o kredyt?

Jest wiele przyczyn, które mogą sprawić, że bank zdecyduje się odrzucić wniosek o kredyt. Wśród najczęściej spotykanych z nich można wymienić niską zdolność kredytową oraz negatywną historię kredytową.

Zdolność kredytową wylicza się na podstawie takich aspektów, jak wysokość dochodów, forma zatrudnienia, koszty utrzymania oraz ilość i wysokość aktualnie posiadanych długów. Z kolei historia kredytowa zawiera informacje na temat tego, czy dana osoba spłacała swoje bieżące i poprzednie długi na czas, czy niekoniecznie. Warto wspomnieć, że niekiedy wnioski są też odrzucane ze względów formalnych (np. z uwagi na nieprawidłowy PESEL), więc przed ich wysłaniem warto dwa razy sprawdzić wszystkie dane.

Chociaż kredyt konsumpcyjny (o którym więcej można przeczytać tutaj: https://splatapozyczek.pl/kredyt-konsumpcyjny/) jest mniej skomplikowany niż choćby kredyt hipoteczny i z reguły zaciągany na mniejsze sumy, nie oznacza to, że każdy będzie mógł go otrzymać. Przeciwnie, decyzje negatywne nie są niczym niezwykłym. Przed wydaniem decyzji kredytowej banki zawsze weryfikują zdolność i historię kredytową, aby wykluczyć przyznanie kredytu osobie, która potencjalnie nie będzie w stanie spłacać zobowiązania w terminie.

Co robić, żeby bank nie odrzucił wniosku o kredyt?

Jest wbrew pozorom wiele kroków, które można podjąć w sytuacji, kiedy obawiamy się, że bank odrzuci nasz wniosek o kredyt, aby nie dopuścić do takiego obrotu sprawy. Można wśród nich wymienić próbę podniesienia swojej zdolności kredytowej (np. poprzez zmianę obecnej pracy na lepiej płatną) lub poprawienia historii kredytowej w BIK-u (przykładowo generując pozytywne wpisy zakupieniem czegoś na raty 0% i terminowo spłacając zobowiązanie). Oba te rozwiązania zazwyczaj jednak zajmują sporo czasu, więc nie będą optymalne, jeśli zależy nam na jak najszybszej pozytywnej decyzji kredytowej.

Jest jednak jeszcze jeden warty uwagi sposób, który może pomóc błyskawicznie. Chodzi o zaciągnięcie korzystnego kredytu konsumpcyjnego ze wsparciem pośrednika kredytowego, takiego jak Spłata Pożyczek. Pomoc wykwalifikowanego eksperta, który doskonale zna sytuację panującą na polskim rynku usług finansowych, z pewnością okaże się nieoceniona. Pośrednik będzie wiedział, w jakim banku złożyć wniosek i do kogo się zwrócić, aby szanse na uzyskanie kredytu były najwyższe. Zadba także o to, aby oferta kredytu była maksymalnie korzystna, w związku z czym kredytobiorca nie będzie na niej przepłacał.

[Głosów:0    Średnia:0/5]