6 rzeczy, o których warto pamiętać przeglądając oferty pożyczek

0
18621

Wybranie oferty pożyczki, która nie tylko prezentuje się atrakcyjnie w reklamie, ale jest realnie korzystna, dla wielu osób jest skomplikowanym zadaniem. Zanim więc przytłoczy Cię ilość dostępnych możliwości, warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej, co pozwoli na ograniczenie przeglądanych opcji do tych, które rzeczywiście odpowiadają Twoim potrzebom.

Wyróżnić można trzy sposoby poszukiwania pożyczki. Pierwszym i najprostszym jest skorzystanie z doświadczenia – swojego lub zaufanej osoby. Jeśli nie jest to Twoja pierwsza pożyczka, a wcześniejsza współpraca przebiegała dobrze, warto ponownie wybrać usługi tej samej instytucji pożyczkowej. Druga opcja to wybranie znanej marki o ugruntowanej pozycji na rynku, na przykład Bocian Pożyczki – wieloletnie doświadczenie w branży i grono zadowolonych klientów są najlepszym dowodem na jakość i wiarygodność takiej oferty. Ostatnim sposobem jest przeglądanie dostępnych możliwości w celu znalezienia tej najlepszej – z pomocą internetowych porównywarek można znacznie przyspieszyć ten proces, jest jednak kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

#1 Pożyczki nie są darmowe

To stwierdzenie, które może wydawać się tak oczywiste, że nie warto o nim wspominać. W rzeczywistości jednak wiele osób pożyczających pieniądze skupia się na samej kwocie pożyczki, kompletnie zapominając o tym, że w chwili zwrotu zostanie ona powiększona również o doliczone koszty. Porównywanie całkowitego kosztu poszczególnych ofert pomoże w ocenie ich opłacalności.

#2 Atrakcyjna oferta to nie wszystko

Chwytliwy slogan, atrakcyjne obietnice, ciekawe grafiki – w branży pożyczek pozabankowych, podobnie jak w każdej innej, techniki marketingowe wykorzystywane są do zachęcania klientów. Nie ważne jednak jak przedstawiane są warunki, najważniejsze jest to, co znajduje się w umowie, ponieważ to właśnie jej zapisy regulują rzeczywiste zasady udzielania i spłaty pożyczek. Zawsze dokładnie czytaj umowę przed podpisaniem!

#3 Nie każda pożyczka jest tak samo korzystna

Ponieważ każda instytucja pożyczkowa tworzy swoją własną ofertę, nawet pożyczka na taką samą kwotę może w różnych firmach wyglądać inaczej. Różnice te dotyczą oczywiście całkowitego kosztu pożyczki, ale też sposobu spłaty, możliwości przedłużenia okresu zwrotu czy promocyjnych warunków, z których możesz skorzystać. Dopiero po uwzględnieniu wszystkich tych kwestii będziesz w stanie ocenić, która opcja jest korzystniejsza w Twojej sytuacji.

#4 Pożyczać możesz nawet we własnym domu

Dzięki coraz większej popularności chwilówek online swój budżet w nagłych sytuacjach możesz podreperować z dowolnego miejsca. Wystarczy, że masz dostęp do internetu i bankowości internetowej, by pożyczać szybko i wygodnie w sieci. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie, ponieważ bez wychodzenia z domu weźmiesz też pożyczkę domową na raty – od tej online różni się przede wszystkim podpisaniem umowy w czasie wizyty pracownika firmy w Twoim domu.

#5 Weryfikacja informacji nie jest stratą czasu

Kiedy pilnie potrzebujesz gotówki, każda opcja pozwalająca na przyspieszenie procesu pożyczkowego i szybsze otrzymanie pieniędzy wygląda bardzo atrakcyjnie. Warto jednak mimo pośpiechu poświęcić chwilę na dokładne zapoznanie się z ofertą, porównanie dostępnych możliwości, oszacowanie korzyści i zweryfikowanie prezentowanych informacji – tylko w ten sposób możesz zminimalizować ryzyko pojawienia się komplikacji i upewnić się, że rzeczywiste warunki pożyczki są zgodne z tymi, których się spodziewasz.

#6 Masz prawo zadawać pytania

Zdecydowanie się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego, nawet na stosunkowo niewielką kwotę, jest bardzo poważnym krokiem, który może mieć ogromny wpływ na stan Twoich finansów. Nie jest to więc decyzja, którą warto podejmować pod wpływem emocji i bez zrozumienia szczegółowych warunków. Jeżeli w ofercie lub umowie są fragmenty, których nie rozumiesz – zadzwoń na infolinię lub zadaj swoje pytania w czasie rozmowy z doradcą. Nigdy nie podpisuj umowy, której zapisy są dla Ciebie niejasne!

Pożyczanie nie musi być trudne, czasochłonne ani ryzykowne. Jeśli będziesz pamiętać o zasadach bezpiecznego pożyczania, a ofertę wybierzesz świadomie po dokładnym oszacowaniu jej wad i zalet, nie tylko szybko zdobędziesz pieniądze, których potrzebujesz, ale też spłacisz swoją pożyczkę bez żadnych komplikacji!

[Głosów:1    Średnia:5/5]