Pomoc osobom zadłużonym z komornikiem

0
1517

Zadłużenie z komornikiem to nie wyrok. Ale pamiętaj, by nie czekać do momentu, aż będzie za późno. Nie ignoruj pism, które otrzymujesz z sądu. Chcesz uregulować zobowiązania finansowe, zawalczyć o swoje prawa i raz na zawsze wyjść ze spirali długów? Dowiedz się, co najlepiej zrobić w takiej sytuacji.

Pomoc zadłużonym z komornikiem

Jeśli borykasz się z ogromnym zadłużeniem i obawiasz się egzekucji komorniczej, istnieje pewne rozwiązanie, które może pomóc Ci wyjść z Twoich problemów. Mowa o antywindykacji. Działania antywindykacyjne mają na celu obronę praw dłużnika przed wierzycielami, firmami windykacyjnymi, organami sądowymi, a także organami egzekucyjnymi. Jeśli masz zadłużenie w: bankach komercyjnych, spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych (SKOK), firmach pożyczkowych, Funduszach Sekurytyzacyjnych, firmach windykacyjnych czy podmiotach zajmujących się masowym obrotem wierzytelnościami, możesz szukać pomocy w kancelariach, które specjalizują się w antywindykacji.

Na czym polega pomoc zadłużonym z komornikiem?

Kiedy Twoje zadłużenie jest tak duże, że nie jesteś w stanie spłacić go na czas i masz świadomość tego, że w każdej chwili może czekać Cię egzekucja komornicza, kancelaria antywindykacyjna może pomóc Ci w rozwiązaniu Twoich problemów. W tym celu oszacowuje Twoje możliwości finansowe, a także ustala plan oddłużania. Celem tych działań jest redukcja długu, który znajduje się pod zajęciem komorniczym. Owe działania prawne oraz finansowe dążą do oddłużenia oraz spłaty należności. Rozwiązanie jest zawsze dobrze dopasowane do możliwości i oczekiwań dłużnika.

Jak wygląda pomoc zadłużonym z komornikiem?

Pomoc dla zadłużonych z komornikiem może przybierać różne formy i być realizowana na różnych płaszczyznach, np. poprzez reprezentowanie dłużników w negocjacjach z bankami, parabankami czy firmami windykacyjnymi, a także w postępowaniach sądowych. Kancelarie antywindykacyjne mogą także sporządzać odpowiednie pisma procesowe, odpowiadać na sprzeciwy, zażalenia, apelacje, skargi o wznowienie postępowania, skargi na orzeczenia referendarza sądowego czy wnioski o nadanie klauzuli wykonalności. Co więcej, mogą także reprezentować dłużników na rozprawach i posiedzeniach sądowych oraz w postepowaniach komorniczych.

Pomoc zadłużonym – zamawianie pomocy

Po pomoc osobom zadłużonym, które chcą wyjść z zadłużenia i poprawić swoją sytuację finansową najlepiej udać się do wyspecjalizowanych kancelarii antywindykacyjnych. Ich oferta kierowana jest zarówno do przedsiębiorców, jak i osób fizycznych. Takie kancelarie specjalizują się w oddłużaniu komorniczym, oddłużaniu kredytów, tworzeniu strategii działań, negocjacjach dotyczących odroczenia terminu spłaty długów czy anulowania kredytu lub pożyczki.

[Głosów:2    Średnia:5/5]