Kredyt odnawialny – kto może na niego liczyć

0
1440

Kredyt odnawialny https://habzafinanse.com.pl/ jest narzędziem, które pozwala nam korzystać z środków pieniężnych nawet jeśli zabraknie nam pieniędzy. Jeśli wykorzystamy np. całość wynagrodzenia, a do kolejnej wypłaty musimy poczekać jeszcze kilka dni, możemy wypłacać środki z przyznanego wcześniej limitu. Wykorzystana kwota zostanie spłacona przy najbliższym wpływie środków na konto, a w razie potrzeby będziemy mogli ponownie skorzystać z kredytu. Choć jest to bardzo pomocne narzędzie, nie każdy może ubiegać się o kredyt odnawialny.

Warunki udzielania kredytu odnawialnego mogą różnić się w zależności od banku. Jednak w każdym z nich pod uwagę będą brane takie parametry jak:

PEŁNOLETNOŚĆ

O kredyt możesz się starać dopiero po ukończeniu 18 roku życia

OBYWATELSTWO

O udzielenie kredytu odnawialnego mogą starać się zarówno Polacy jak i obcokrajowcy. Oto warunki, które są brane pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosku przez bank:

– musisz posiadać obywatelstwo polskie i mieszkać na stałe w kraju

– nie jesteś obywatelem Polski, jednak jesteś zatrudniony przez podmiot z siedzibą w tym kraju

– nie jesteś obywatelem Polski, jednak pobierasz rentę, emeryturę lub stypendium na polskich warunkach

ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA

Warunkiem koniecznym do spełnienia podczas ubiegania się o kredyt odnawialny jest posiadanie zdolności kredytowej https://habzafinanse.com.pl/. Ponadto na Twoim koncie nie może być widoczne saldo debetowe w czasie określonym przez bank, np. 3 miesiące. Brak salda debetowego wpływa na Twoją wiarygodność i daje bankowi gwarancję, że dasz radę opłacać ewentualne wybrane z kredytu środki.

REGULARNE WPŁYWY

Bank musi mieć pewność, że będziesz regularnie spłacał kredyt. Nie mógł byś tego robić, gdybyś nie otrzymywał regularnych wpływów na konto. Dlatego też kolejnym warunkiem, który musisz spełnić są właśnie systematyczne wpłaty w postaci pensji, emerytury, renty czy zasiłku. Ważne jest również, byś posiadał konto osobiste w polskim banku, co najmniej 3 miesiące w przypadku stałych i regularnych wpłat. Środki pieniężne muszą zatem wpływać na jedno konto, ponieważ to z nim będzie związany kredyt odnawialny

[Głosów:0    Średnia:0/5]