Jak sprawdzić wiarygodności firmy pożyczkowej?

0
1325

Zanim weźmiemy pożyczkę, możemy poczuć się przytłoczeni ilością parabanków, które kuszą nas najlepszymi warunkami. Sprawdzenie wiarygodności firmy pożyczkowej ułatwi nam wybór instytucji, która da nam korzystną ofertę. Jakich informacji powinniśmy więc szukać?

Dlaczego warto sprawdzić firmę pożyczkową?

Na rynku istnieje wiele ofert firm pożyczkowych, które oferują kuszące warunki dla przyszłych klientów. Oprocentowanie 0%, brak zbędnych formalności, czy też szybka decyzja to tylko klika z cech, które decydują o naszym wyborze. Mnogość ofert może przyprawić niejednego o zawrót głowy. Dlatego tez należy sprawdzić, czy instytucja, którą wybierzemy, jest wiarygodna i możemy jej zaufać, tak jak firma https://www.lendon.pl/. Dzięki temu unikniemy oszustwa i wyłudzenia naszych pieniędzy.

Pamiętajmy jednak, że kiedy wybierzemy już firmę pożyczkową, koniecznie przeczytajmy warunki, jakie ona oferuje. Jeżeli pewne zapisy będą dla nas niejasne, kontakt z firmą rozwieje wszelkie nasze wątpliwości i pomoże pomóc w podjęciu decyzji.

Najważniejsze krajowe rejestry dla firmy pożyczkowej

Żeby sprawdzić, czy wybrany pożyczkodawca nie ma nic do ukrycia, warto sprawdzić, czy znajduje się w najważniejszych rejestrach. Informacja o nich jest darmowa i ogólnodostępna dla każdego zainteresowanego.

Na sam początek warto sprawdzić, czy firma ma numer KRS, czyli numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Baza ta posiada informacje na temat wszystkich zarejestrowanych w Polsce firm, czy też organizacji. Numer można sprawdzić, wchodząc na oficjalną stronę KRS. Jeżeli po wyszukaniu nazwy firmy pożyczkowej, nie odnajdziemy jej wpisu, nie podejmujmy współpracy.

Oprócz KRS firma pożyczkowa powinna znajdować się także w rejestrze CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Podobnie jak w przypadku KRS wpis sprawdzimy online. Ponadto oprócz samego numeru, odnajdziemy także informacje o samej firmie, co może nam pomóc w decyzji.

Warto wspomnieć także o KNF, który tworzy listę ostrzeżeń publicznych. W przeciwieństwie do wcześniej wymienionych rejestrów nasza firma pożyczkowa nie powinna się tutaj znaleźć. Wpis oznacza, że może być ona niebezpieczna i jest podejrzana o łamanie prawa.

Nie tylko rejestry, ale i opinia internautów

Może się zdarzyć, że dana firma znajduje się we wszystkich pożądanych rejestrach i wydaje się uczciwa. Jednakże warto sprawdzić, jaką się cieszy opinią wśród innych użytkowników. Jeśli ocena jest negatywna, coś musi być na rzeczy i lepiej wtedy poszukać innej firmy, aniżeli ryzykować niebezpiecznym zobowiązaniem pożyczkowym.

Najpewniejszą metodą będzie skorzystanie ze znanych i dużych parabanków, które funkcjonują w Polsce od lat. Zaufanie konsumenckie to w tym przypadku podstawa dobrej pożyczki. Największe firmy oferują atrakcyjne warunki dla nowych, jak i stałych klientów.

Jeżeli nie wiemy, które firmy cieszą się największym zaufaniem, możemy sprawdzić rankingi pożyczek online, pokazujące największych pożyczkodawców w Polsce, u których śmiało możemy wziąć pożyczkę na dowolny cel.

Dobrze jest zapoznać się aktualnymi promocjami i dopasować pożyczkę do naszych potrzeb. Pożyczając od najlepszych firm, mamy pewność, że nie zostaniemy oszukani. Warto przeczytać regulamin i warunki pożyczki, aby skorzystać z niej świadomie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]