Jak dorobić do pensji? Sprawdzone pomysły na szybki zarobek

0
12546

W czasach kryzysu większość z nas zastanawia się jak szybko dorobić do pensji. Szukanie dodatkowego sposobu na zarobienie pieniędzy często rozpoczyna się dopiero wtedy, gdy podpisujemy umowę kredytową o kredyt hipoteczny. W tym momencie jeszcze bardziej zaczynamy doceniać wartość dodatkowych pieniędzy. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się jak szybko dorobić do wypłaty.

1. Wybierz dobrą lokatę

Nie każdy z nas zna wartość lokat oraz ma świadomość tego, że można na nich zarobić dodatkowe pieniądze, które mogą być znaczące dla naszego gospodarstwa domowego. Przed wyborem konkretnej oferty, zapoznaj się z rankingami dostępnymi na portalach finansowych. Dzięki temu zaoszczędzisz swój cenny czas i w zaledwie kilka minut wybierzesz najlepszą lokatę, na której najwięcej zarobisz.

2. Zdecyduj się na dorabianie

Każdy z nas ma jakieś zdolności, które pozwalają mu na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Jeżeli pracujesz jako nauczyciel, to możesz udzielać korepetycji lub pisać wysokiej jakości artykuły na portale internetowe. Oczywiście w tym drugim przypadku musisz jeszcze posiadać odpowiednie zdolności, kreatywność i doskonałą znajomość języka polskiego i wszystkich rządzących nim zasad. Jeżeli pracujesz jako mechanik samochodowy, a twoją pasją jest naprawa sprzętów elektronicznych, to nie czekaj ani chwili dłużej, tylko umieść odpowiednie ogłoszenie w Internecie. Na pewno znajdzie się wiele osób, które będą chciały z tego skorzystać. Pamiętaj, że dorabianie to nie tylko przyjmowanie dodatkowych zleceń zgodnych z Twoim zawodem, ale również innych, które są powiązane z twoją pasją i dodatkowymi umiejętnościami.

3. Rozejrzyj się za pracą sezonową

Dodatkowe środki finansowe możesz uzyskać z… drugiej pracy. Zgłoś się do agencji pośrednictwa pracy, a na pewno znajdziesz jakąś ofertę, która będzie elastyczna czasowo i odpowiadająca twoim umiejętnościom. Najwięcej ofert dodatkowej pracy znajdziesz w zawodach sezonowych. Może to być odśnieżanie posiadłości, przycinanie zieleni, zbieranie kasztanów dla punktów skupu lub sprzedaż obranych orzechów dla cukierni.

4. Wynajmij nieruchomość

Pewna część naszego społeczeństwa posiada dodatkową nieruchomość, która nie jest zamieszkiwana. Warto zastanowić się nad wynajęciem jej. Pieniądze z wynajmu to średnio od kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych miesięcznie i są stałym oraz w miarę pewnym przypływem gotówki. Jeżeli uważasz, że nieruchomość nie nadaje się do zamieszkania w tym momencie, to wyremontuj ją i jak najniższym kosztem dostosuj pod nowych lokatorów. Zainwestowane pieniądze bardzo szybko ci się wrócą, a potem będziesz tylko na tym zarabiać.

5. Załóż rachunek maklerski

Rachunek maklerski to ryzykowna metoda inwestowania swoich pieniędzy na giełdzie, ale zysk może być naprawdę pokaźny. Jeżeli posiadasz odpowiednią wiedzę finansową, to warto ją zgłębić, by w konsekwencji zarabiać na rachunku maklerskim. Jest to niezwykle prosta i szybka metoda pozyskania dodatkowych pieniędzy, która nie wymaga poświęcenia całego twojego prywatnego czasu. Jeżeli nie jesteś pewien, czy posiadasz odpowiednią wiedzę, to zawsze możesz skorzystać z rad ekspertów, np. w ramach współpracy z Warren Buffett.

6. Sprzedaj rzeczy, których nie używasz

Jeżeli tylko posiadasz dostęp do komputera z internetem, to możesz skorzystać z wielu portali, które dają możliwość sprzedaży własnych rzeczy. Niepotrzebne meble, ubrania i zabawki dzieci możesz dać komuś innemu za drobną lub większą opłatą. W ten sposób możesz zyskać nawet dodatkowe kilkaset złotych.

7. Pożyczaj pieniądze przez internet

Wystarczy, że posiadasz kilkaset złotych wolnych środków pieniężnych, a możesz stać się kredytodawcą. Zaloguj się na którymś z portali organizujących pożyczki społecznościowe. Wypełnienie wniosku trwa zaledwie chwilę, znalezienie pożyczkobiorcy jeszcze mniej. Następnie wystarczy wynegocjować odpowiednie warunki i cieszyć się z zarobionych odsetek.

8. Weź udział w zakładach sportowych

Ta metoda dorabiania nie przynosi pewnego zysku, ale sama „praca” w ten sposób jest bardzo emocjonująca. Chcesz dobrze się bawić, ciekawie spędzić czas po pracy etatowej i przy okazji mieć szansę na zarobienie dodatkowych pieniędzy? Nic prostszego! Wybierz dyscyplinę, która cię najbardziej satysfakcjonuje i zacznij zarabiać na zakładach sportowych.

9. Dziel się swoją wiedzą

Jeżeli jesteś ekspertem w jakiejkolwiek dziedzinie, to pomyśl o napisaniu e-booka, który będzie przydatny dla wielu innych osób nieposiadających takiej wiedzy. Sprzedawaj go w internecie lub tylko rozreklamuj i czekaj, aż jakaś duża firma będzie gotowa za niego słono zapłacić.

[Głosów:26    Średnia:2.3/5]