Czy pożyczanie przez internet jest bezpieczne?

0
2521

Gdy znajdziesz już dla siebie pożyczkę online, sprawdzisz RRSO i wszystko będzie ci odpowiadać, możesz się zastanawiać – co zrozumiałe – czy pożyczanie przez internet w ogóle jest bezpieczne. Uspokajamy – jest. W niniejszym artykule przyjrzymy się tej sprawie i przekonamy się, że nowoczesne rozwiązania zapewniają pożyczkobiorcom spokój przy zaciąganiu chwilówek online.

Jak pożyczkodawca weryfikuje klienta?

Są dwa podstawowe narzędzia weryfikacji pożyczkobiorców – przelew i autoryzacja. Pierwsze rozwiązanie wymaga od nas dostępu do bankowości elektronicznej i wpłacenia minimalnej kwoty na konto firmy pożyczkowej – z reguły jest to jeden grosz. Dzięki temu, wierzyciel może sprawdzić nasze dane i od razu ma numer rachunku, na który przeleje pożyczoną kwotę. Problem może się pojawić, gdy masz na koncie zero złotych lub debet – wtedy ta metoda weryfikacji niestety odpada. Uważaj, jeśli firma oczekuje przelewu na wyższą kwotę – może się okazać, ze masz do czynienia z nieuczciwym podmiotem. Kolejna metoda weryfikacji klienta to autoryzacja. Odbywa się ona za pomocą aplikacji, dzięki której potwierdzamy naszą tożsamość i nie musimy robić przelewu. Program, za pomocą bezpiecznego szyfrowania, łączy się z naszym kontem – bez sprawdzania jego stanu i czegokolwiek poza danymi osobowymi – i weryfikuje nas automatycznie. Coraz więcej firm stosuje taką metodę, choćby ze względu na problemy z przelewami wymienione powyżej. Ponadto, użycie aplikacji oszczędza czas klienta. Kwestia bezpieczeństwa w internecie zależy w dużej mierze od nas – jeśli będziesz korzystać ze sprawdzonych rozwiązań zaufanych firm, wszystko będzie w porządku.

Sprawdź wiarygodność firmy pożyczkowej

Przejdźmy teraz do tematu wiarygodności instytucji pozabankowej. Skoro pożyczasz od kogoś pieniądze, musisz mieć pewność, że twój wierzyciel jest poważną instytucją. W powyższym paragrafie poruszaliśmy temat bezpieczeństwa weryfikacji – sprawdzone firmy pożyczkowe informują o używanych przez siebie certyfikatach szyfrowania, np. SSL, dzięki czemu masz pewność, że twoje dane osobowe są bezpieczne. Ponadto, żeby spokojnie pożyczać, warto sprawdzić stronę internetową firmy – powinna być ona profesjonalnie wykonana i musi się na niej znajdować numer infolinii, adres siedziby i numer KRS. Ponadto, jeśli masz wątpliwości, możesz sprawdzić daną instytucję w rejestrze Związku Firm Pożyczkowych. Warto także zainteresować się listą ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego – jeśli podmiot na niej figuruje, zapomnij o nim. Z kolei jeśli firma może pochwalić się rozpoznawalnym certyfikatem, prawdopodobnie jest wiarygodnym pożyczkodawcą, Powyższe wskazówki mogą wydawać się skomplikowane, a ich wprowadzenie w życie – czasochłonne, ale czy nie warto dokładnie prześwietlić firmy, która dysponować będzie naszymi danymi i od której pożyczymy, często niemałe, pieniądze?

Wszystkie oferty w jednym miejscu

Jest takie miejsce, w którym możesz sprawdzić wiele ofert chwilówek dostępnych na polskim rynku, porównać dane różnych pożyczek – np. kwoty, terminy, RRSO – zapoznać się z opiniami na temat firm pozabankowych i zobaczyć ich ranking. To porównywarka chwilówek https://7chwilowki.pl – miejsce, które powinieneś odwiedzić, jeśli planujesz pożyczyć pieniądze przez internet. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzisz czas – nie będziesz musiał osobiście odwiedzać dziesiątek stron internetowych. Dodatkowo łatwo znajdziesz oferty dla nowych klientów i będziesz mógł wziąć pierwszą chwilówkę za darmo. Dowiesz się także, czy spełniasz określone warunki, np. czy znajdujesz się w odpowiednim przedziale wiekowym, by zaciągnąć pożyczkę. Jednym słowem – warto mieć wszystko w jednym miejscu, prawda?

[Głosów:4    Średnia:5/5]