Czy aktualny kurs Bitcoina jest rekordowy?

0
1122

Początek roku 2021 przyniósł wiele nieoczekiwanych zmian związanych z rynkami finansowymi świata. Uwagę przykuwa tutaj rynek kryptowalut, a w szczególności najpopularniejsza z nich – Bitcoina. Jak zarobić inwestując w kryptowaluty? Gdzie sprawdzić ich aktualny kurs? Jakie narzędzia wykorzystać do zarobienia na kypto? Sprawdź aktualne odpowiedzi na te pytania!

Kryptowaluty. Bańka inwestycyjna czy nowy instrument?

Pod koniec 2020 roku wielu ekspertów finansowych twierdziło, że kryptowaluty osiągnęły swój limit i już nie pokażą nam nic nowego. Niedługo później Bitcoin zaprzeczył tej opinii osiągając rekordową cenę, destabilizując ceny sprzętu komputerowego oraz wywracając do góry nogami sytuacje kopaczy kryptowalut. Wydarzenia te jasno pokazują, że kryptowaluty stają się instrumentem inwestycyjnym, który warto mieć na uwagę i na którym można zarobić.

Jak inwestować w krypto?

Inwestowanie na giełdzie, niezależnie od wykorzystywanych metod zawsze stwarza ryzyko straty części lub całości zainwestowanych środków. Podobnie jest w przypadku kryptowalut, a fakt, że ich ceny zmienią się szybko i w sposób mało przewidywalny sprawia, że inwestycje w kryptowaluty to coś co zaleca się osobom doświadczonym w tej dziedzinie i dysponujących znacznym kapitałem. W przypadku tego typu inwestycji warto kierować się kilkoma zasadami:

  • Inwestuj tylko te pieniądze, które możesz stracić.
  • Nie inwestuj na ślepo. Zwracaj uwagę na kryptowaluty, o których coś wiesz albo które obserwujesz przez dłuższy czas.
  • Miej plan na wypadek, gdy inwestycja zacznie zmierzać w złym kierunku.

Co wykorzystać w inwestowaniu?

Na początek znajdź brokera lub giełdę kryptowalut, którzy umożliwią Ci inwestowanie. Wybieraj mądrze, biorąc pod uwagę swoją wygodę i cel jakim kierujesz się inwestując. Następnym ułatwieniem z jakiego możesz skorzystać są różnorodne boty czy aplikacje handlowe, które pomogą Ci w inwestowaniu. Pamiętaj też o śledzeniu aktualnego kursu kryptowaluty, w którą inwestujesz oraz innych, które mogą wpłynąć na jej cenę.

Jednym z najsolidniejszych wyznaczników jest w tym przypadku kurs Bitcoina, który ma silny wpływ na inne popularne kryptowaluty. Dla przykładu: Zobacz aktualny kurs bitcoin na CLP – stronie, gdzie zawsze znajdziesz aktualny i prawdziwy kurs kryptowalut, zastanów się jaki może on mieć wpływ na wybraną przez Ciebie kryptowalutę i wtedy zdecyduj jakie kroki inwestycyjne podjąć. Niezależnie od ilości inwestowanych środków pamiętaj, że informacje stanowią podstawę inwestowania, a dobrze zebrane i odpowiednio wykorzystane pozwolą Ci zarobić sporo pieniędzy na obrocie kryptowalutami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]