Wysyłka paczki do Anglii – Podstawowa wiedza

0
1204

Wysłanie paczki za granicę nie wydaje się skomplikowanym przedsięwzięciem, jednakże w gąszczu ofert różnorodnych kurierów może być ciężko znaleźć najbardziej odpowiadającą nam ofertę.

1. Wysyłka paczki za granicę

Paczkę możemy nadać do większości krajów na świecie, korzystając z usług zarówno prywatnych firm kurierskich jak GLS, DPD, UPS, czy też przez Pocztę Polską. W zależności od tego, jaką firmę wybierzemy uzyskamy między innymi inną cenę, inny czas dostarczenia. Należy pamiętać, że przesyłki zagraniczne do części krajów mogą być niemożliwe, natomiast paczka do Anglii, jak i w obrębie całej Europy nie będzie stanowić większego problemu. Ponadto niezależnie od wybranego kuriera będziemy mogli śledzić przesyłkę online.

2. Co wpływa na cenę paczki

Dzięki dużej ilości kurierów obsługujących przesył do Europy Zachodniej tanie paczki do Anglii są powszechnie proponowane przez wiodące na rynku firmy. To, jaką cenę uiścimy będzie zależne od takich czynników jak:

  • wymiar paczki

  • waga paczki

Tak więc w cenie uwzględniona zostanie wysokość, długość i szerokość paczki oraz jej waga, która zwykle nie powinna przekraczać 30 kg. Jeżeli paczka do Anglii jest cięższa zostanie potraktowana jako przesyłka niestandardowa, a jej cena nadania może znacząco wzrosnąć lub nie zostanie obsłużona przez kuriera.

Duży wpływ na cenę paczki ma sposób jej dostarczenia, co przekłada się na cenę usługi. Paczka może być dostarczona samolotem lub samochodem. W drugim przypadku cena będzie niższa kosztem czasu dostarczenia przesyłki. Na cenę wpływa też wysokość oferowanego w cenie przez kuriera ubezpieczenia. Zwykle jest to od 1000 do 4000 PLN.

3. Wysyłka w praktyce

Jeżeli interesuje nas kurier Polska Anglia to możemy skorzystać z ofert internetowych porównywarek cen przesyłek zagranicznych, np. https://allekurier.pl, chociaż warto sprawdzić też ceny bezpośrednio na stronie konkretnego kuriera. Nadając paczkę online należy podać niezbędne parametry, dane nadawcy oraz odbiorcy.

Wysyłanie najczęściej odbywa się na zasadzie od drzwi do drzwi, czyli kurier osobiście odbierze od nas paczkę i zostanie ona dostarczona do domu odbiorcy. Często nadając paczkę online konieczne jest posiadanie własnej drukarki, dzięki czemu będziemy mogli wydrukować i nakleić nadesłaną przez kuriera etykietę.

W zależności od polityki firmy kurierskiej nadana paczka online może być odebrana w ten sam dzień lub na drugi dzień, a dostarczenie zajmuje zwykle od 2 do 5 dni roboczych. Tak więc nadanie przesyłki zagranicznej to jedynie kilka minut pracy i oczekiwanie na odbiór paczki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]