Systemy kafeteryjne w Polsce – TOP 3 systemów benefitów dla pracowników

0
6283

Systemy kafeteryjne zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością w Polsce. Fakt, że rynek pracy staje się coraz bardziej przychylny pracownikom oraz stosunkowo niskie bezrobocie sprawia, że pracodawcy szukają sposobów na to, by zatrzymać u siebie pracownika i zapewnić mu wszelkie udogodnienia. Jak to wygląda w naszym kraju? Z których systemów kafeteryjnych korzystają polskie firmy?

Czym są systemy kafeteryjne?

Mówiąc najprościej, systemy kafeteryjne są zestawami benefitów, którymi pracodawca może zarządzać i dowolnie nimi dysponować między pracownikami. Co więcej jest to platforma, a co za tym idzie, zawiązując współpracę z jedną z firm kafeteryjnych można zarządzać wszystkimi dostępnymi benefitami w firmie i wybierać takie, które będą najlepiej dopasowane do pracownika.

 
Jakie mogą to być benefity? Bardzo różne, a wszystko będzie zależało od pracodawcy, jak również od pracowników, w końcu to oni będą z nich korzystać. Mogą to być więc: karnety na siłownie, bilety do kina i teatru, zniżki do restauracji, karty podarunkowe, prywatna opieka medyczna i wiele, wiele innych. Wybór może być naprawdę duży.

 
Poniżej TOP 3 systemów kafeteryjnych, wśród których warto wymienić Motivizer (https://motivizer.pl/), MyBenefit oraz Up-beat.

 
Motivizer

To jeden z pierwszych takich systemów jaki powstał w Polsce, który zajmuje się nie tylko zarządzaniem benefitami, ale także badaniem zaangażowania pracowników w firmie, co pozwala na właściwe rozdysponowanie środkami socjalnymi na rzecz świadczeń pozapłacowych. Korzystając z platformy można dopasować benefity pod kątem różnych oczekiwań. Pozwala to również pracodawcom na łatwy kontakt z pracownikami, a także daje im możliwość na korzystanie z różnych ofert związanych z rozwojem osobistym. W ten sposób bez wielkiego wysiłku ze strony kadry zarządzającej można zadbać o podwładnych, ich potrzeby oraz budować ich przywiązanie względem firmy.

 
MyBenefit

To kolejny bardzo popularny w Polsce system kafeteryjny, który chętnie wybierany jest przez pracodawców, by wdrożyć go w swojej firmie. Działa on na podobnej zasadzie co Motivizer i jego głównym zadaniem jest zarządzanie oraz udostępnianie benefitów pracowniczych. To narzędzie do motywowania pracowników z wykorzystaniem specjalnie skonstruowanego systemu, dzięki któremu można zapewniać wsparcie dla całej firmy. W prosty sposób pomaga pracodawcom obliczać finanse ze świadczeń socjalnych oraz rozporządzać nimi w taki sposób, by wybierać jak najlepsze pakiety usług pozapłacowych dla swoich pracowników.

 
Up-beat

System Up-beat to jedna platforma do zarządzania środkami firmy, w celu zaopatrzenia pracowników w benefity oraz inne usługi pozapłacowe. Prosty w obsłudze interfejs pozwala pracodawcom na dostosowanie systemu do własnych potrzeb i korzystanie z takich ofert i produktów, które najlepiej będą odpowiadać i jemu, i podwładnym. Wystarczy, że pracownik zakupi w systemie daną ofertę, a ten wykona całą resztę pracy, dzięki czemu oszczędza się zarówno czas, jak i pieniądze. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pracodawca na bieżąco otrzymuje raporty i ma kontrolę nad finansami w firmie.

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]