Samodzielna księgowość w jednoosobowych działalnościach gospodarczych. Teraz to proste!

0
881

W dzisiejszych czasach, praktycznie każdy ma dostęp do komputera i do Internetu. Dzięki temu mamy możliwość korzystania z sieci internetowej w różnych celach. Internet wiele ułatwia i pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Pomaga w nauce i w pracy, zapewnia również dostęp do nowoczesnych narzędzi online, dzięki którym o wiele łatwiej prowadzi się własną firmę. A prowadzenie własnej firmy do najłatwiejszych nie należy, każda pomoc jest więc na wagę złota.

Pełna dokumentacja w jednym miejscu

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, wiąże się z wieloma kwestiami, w tym z prowadzeniem dokumentacji firmowej. Własnoręczne wypełnianie licznych formularzy i dokumentów, przygotowywanie rozliczeń, spisywanie dochodów i rozchodów, raportów finansowych pochłania mnóstwo czasu i energii. Zaś korzystanie z usług profesjonalnego biura księgowego, dosyć dużo kosztuje. Na szczęście w Internecie można znaleźć ciekawe narzędzie pomocnicze dla każdej firmy a mianowicie program e-Księgowość, który proponuje bank PKO BP. Usługi księgowe online w PKO Banku Polskim to oszczędność czasu i pieniędzy, bo nie trzeba płacić księgowemu za jego usługi. Gdy przedsiębiorca korzysta z takiego narzędzia, jego cała dokumentacja jest dostępna w jednym miejscu na komputerze. To bardzo wygodne i praktyczne, w każdej chwili można znaleźć dany dokument.

Gotowe wzory dokumentów

Program e-Księgowość dostarczany przez PKO Bank Polski, znacznie przyspiesza proces przygotowywania dokumentów i różnego rodzaju rozliczeń. Posiada bogatą bazę różnorodnych gotowych wzorów dokumentów, które przydają się w prowadzeniu każdej firmy. W bazie tej można znaleźć gotowe wzory deklaracji podatkowych, wzór ewidencji przebiegu pojazdów, wzór spis z natury, który będzie potrzebny przy remanencie, wzór ewidencji i amortyzacji środków trwałych a także wiele innych podobnych propozycji, niezbędnych do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Ciekawą propozycją jest także Księga Przychodów i Rozchodów online, która również wchodzi w skład tego programu a dzięki której samodzielna księgowość jest w pełni możliwa. Księga Przychodów i Rozchodów jest podstawą w prowadzeniu jednosobowej działalności gospodarczej.To na niej opiera się działalność całej firmy. Papierowa wersja tej Księgi, może się w każdej chwili zniszczyć lub zgubić. Dlatego jej internetowa wersja jest o wiele praktyczniejsza, bo jest dobrze zabezpieczona i zawsze pod ręką.

Samodzielne księgowanie a łatwe wystawianie faktur

Wystawianie faktur poprzez e-Księgowość PKO Banku Polskiego, jest  proste i intuicyjne. Co więcej nie płaci się nic za fakturowanie dokumentów i można to robić bez limitu. W programie skany i zdjęcia dokumentów można przetworzyć za pomocą OCR oraz  wygenerować pliki w formacie JPK_FA. Warto też wspomnieć o tym, że dzięki automatycznemu sczytywaniu danych z różnych faktur można połączyć je z  przelewami.  Najważniejsze zaś jest to, że e-faktura w kilka sekund dociera do odbiorcy, a proces przesyłania faktur jest  szybki i bezpieczny. W ten sposób unika się ryzyka, że faktura wysłana tradycyjną pocztą nie dotrze do kontrahenta. Dzięki programowi online, ma się dostęp do wszystkich wysłanych faktur a także do ich odbiorców. Poza tym korzystając z możliwości generowania i przesyłania faktur przez Internet, dba się o środowisko naturalne, bo oszczędza się papier.

Przygotowywanie raportów finansowych

W każdej firmie, przychody i rozchody, muszą się zgadzać. Dzięki programowi do księgowania online, można  znacznie ułatwić prowadzenie wszelkiego rodzaju zestawień i generowanie raportów finansowych. Wprowadzając na bieżąco dane finansowo – księgowe  raporty zarządcze można przygotować automatycznie To niezwykłe ułatwienie i wygoda w prowadzeniu własnej firmy a także oszczędność pieniędzy, bo w ten sposób szybko można wyłapać wszelkie nieścisłości i błędy w dokumentach finansowych.

Program księgowy PKO Banku Polskiego jest zintegrowany z PKO Kontem Firmowym. To wiele ułatwia i usprawnia czynności związane z fakturowaniem i prowadzeniem własnej firmy, w tym jednoosobowej działalności gospodarczej. W programie online możliwa jest także archiwizacja dokumentów. Aby przetrzymywać segregatory z fakturami, trzeba mieć na to miejsce a najlepiej pojemne szafy, bo dokumenty należy archiwizować przez 5 lat. Przez ten okres może się więc ich zgromadzić całkiem sporo i będziemy musieli zainwestować w dodatkowe miejsce do przechowywania. Korzystając z programu księgowość online, można wszystkie dokumenty firmowe, w tym wszystkie faktury i raporty finansowe, zapisać na dysku komputera. Dzięki temu w każdym momencie ma się też do nich bezpośredni dostęp.

[Głosów:1    Średnia:5/5]