Rodzaje skrzynek plastikowych

0
1943

Na co dzień nie zastanawiamy się, jak duże znaczenie mają plastikowe pojemniki i różnego rodzaju skrzynki. Okazuje się jednak, że są one obecne niemal w każdej dziedzinie przemysłu, jako skrzynki do transportowania i przechowywania wszelkiej maści towarów, od tych spożywczych po przemysłowe.

Skrzynki plastikowe dzielą się przez wzgląd na swój rozmiar i zastosowanie. Na pewno każdy kojarzy wykonane z tworzywa sztucznego kontenery na butelki, czy solidne skrzynki plastikowe do przewożenia mięsa i wyrobów mięsnych. Rodzajów takich wyrobów jest znacznie więcej, a producent pojemników plastikowych zaplanował dla nich różnorakie przeznaczenie.

Skrzynki spożywcze

Aby sprzedawać produkty przeznaczone do artykułów spożywczych, producent skrzynek z tworzyw sztucznych musi posiadać odpowiednie atesty do bezpośredniego kontaktu swojego wyrobu z żywnością. Takie skrzynki plastikowe spotkamy w piekarniach, gdzie będą one służyły do przewozu pieczywa, w masarniach, gdzie składowane i transportowane będą w nich mięsa i gotowe już wyroby, oraz jako pojemniki na owoce i warzywa, które przydadzą się tak przy zbiorach, jak i w transporcie gotowego produktu, a nawet jego eksponowaniu (małe koszyki zwane potocznie „łubiankami”).

Skrzynki przemysłowe

Mowa w tym miejscu głównie o skrzyniopaletach. Te produkty sprawdzają się idealnie przy składowaniu i dystrybucji dużo cięższych materiałów i towarów. Producenci pojemników plastikowych typu skrzyniopalety konstruują swoje produkty tak, by mogły one być wykorzystywane w zautomatyzowanych systemach produkcji i transportu. Mają one być wytrzymałe, odporne na niskie oraz wysokie temperatury, mają mieć stosunkowo niewielką masę własną (w stosunku do ładowności), powinny być dostosowane do pracy z wózkiem widłowym, a ich ładowność zazwyczaj waha się od 300 do nawet 600 kilogramów. Dla producentów skrzyniopalet z tworzyw sztucznych ważna jest innowacyjność i szeroka oferta swoich produktów, stąd można znaleźć takie skrzynie na tradycyjnych stopach, ale i na płozach, czy kołach, co jeszcze bardziej ułatwia ich przemieszczanie.

Zarówno do skrzynek plastikowych przeznaczonych do przechowywania i transportowania produktów spożywczych, jak i dla dużych skrzyń przemysłowych dostępne są dopasowane pokrywy, co zwiększa zakres ich zastosowania. Te rodzaje skrzyń posiadają odpowiedni kształt i rozmiar, by idealnie dopasować je do układania na palecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]