Responsywna strona internetowa Twojego sklepu

0
1675

Ostatnie kilka lat pokazało, jak wielki jest popyt na urządzenia moblne. W raporcie „E-commerce w Polsce 2016. Gemius dla e-Commerce Polska” opublikowanym przez serwis Gemius wskazano, że już ponad 41% Polaków korzysta ze smartphonów. Z kolei z innego raportu opublikowanego w portalu Criteo wynika, że ponad 35% transakcji w internecie dokonywanych jest za pomocą urządzeń mobilnych. Warto więc skorzystać z ogromnej szansy, jaką dają nowe technologie i wyposażyć swój sklep internetowych w najnowsze technologie.

Graf2

Taką technologią jest funkcja RWD, dzięki której sklepy dostosowują się do rozdzielczości dowolnego ekranu, na jakim wyświetlana jest strona sklepu. Responsywne strony są o wiele bardziej atrakcyjne dla mobilnych klientów niż te, które wykonane są w starszych technologiach. Opublikowane przez firmę Google w 2015 roku wytyczne dla webmasterów [https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl] w pewnym sensie wymagają na twórcach stron internetowych oraz e-sklepów dopasowywanie swoich wdrożeń do najnowszych technologii i wielu rozdzielczości ekranów. Co więcej, 21 kwietnia 2015 roku wprowadzono aktualizacje algorytmu wyszukiwarki Google, który bardzo promuje serwisy wykorzystujące RWD. Dzięki temu responsywne sklepy wyświetlają się znacznie wyżej w mobilnych wynikach wyszukiwania, a wg wielu specjalistów w najbliższych latach zupełnie wyprą z tych wyników starsze serwisy niedopasowane do różnych rozdzielczości.

Do najważniejszych zalet systemów RWD należy oczywiście poprawa wygodny klientów. Dzięki dopasowanemu do ich urządzenia sklepowi mogą oni spokojnie i bez problemów dokonywać zakupów oraz poruszać się po sklepie. Może się to przełożyć na wzrost sprzedaży w sklepie.

Graf3

Interesującą ofertą może pochwalić się Agencja interaktywna WiWi, która wykonała już ponad 100 udanych wdrożeń responsywnych sklepów opartych o silnik PrestaShop oraz innych serwisów i portali internetowych idealnie dopasowujących się do wszystkich rozdzielczości urządzeń. Każdy wykonany sklep wzbogacony jest o indywidualną grafikę oraz wiele dodatkowych funkcji.

end

[Głosów:1    Średnia:5/5]