Prawidłowy montaż okien w Rzeszowie

0
1124

Za każdym razem, kiedy wymieniamy okna na nowe, musimy się liczyć z tym, że jest to dość kosztowne przedsięwzięcie, dlatego też najlepiej, jak zleci się jego wykonanie fachowcom. Jeśli poszukujemy firmy, która wykona prawidłowy montaż okien na terenie Rzeszowa, warto zdecydować się na Bema-Res.

Jaki wybrać montaż okien – ciepły czy tradycyjny?

To, czy montaż okna ma być tradycyjny, czy ciepły zależy tak naprawdę od tego, jakiego rodzaju okna chcemy założyć. Jeśli są to standardowe okna pod kątem izolacyjnym, wówczas sprawdzi się tradycyjny montaż z wykorzystaniem pianki termoizolacyjnej, którą wypełnia się przestrzeń wokół okien, a także z parapetami, które dosuwa się po obu stronach ściany. Natomiast w sytuacji, kiedy okna odgrywają istotną rolę w termomodernizacji budynku, wtedy stosuje się montaż ciepły, zwłaszcza, jeśli okno ma bardzo dobre parametry izolacyjne. W takim przypadku oprócz pianki termoizolacyjnej stosuje się jeszcze taśmę paroszczelną od strony wewnętrznej i paroprzepuszczalną od strony zewnętrznej. Ściana dwuwarstwowa wymaga wtedy zastosowania kotw montażowych, których umiejscowienie ułatwia wsunięcie okna w warstwę izolacji.

W jaki sposób zamocować okno w ścianie?

To, jak okno ma być zamocowane w ścianie, zależy od tego, czy ściana jest jedno-, dwu-, czy trójwarstwowa. W tym pierwszym przypadku najlepiej sprawdzi się montaż w środku grubości muru. Natomiast przy montażu okna w ścianie dwuwarstwowej sprawdzi się licowanie ościeżnicy ze ścianą od strony zewnętrznej. Jeśli budynek ma trójwarstwową ścianę, wtedy montaż okna powinien odbywać się w płaszczyźnie ocieplenia w taki sposób, by udało się maksymalnie wysunąć ościeżnicę, by udało się ją docisnąć do węgarka.

Prawidłowy montaż okien w Rzeszowie to do Bema-Res

Jeśli zależy nam na tym, by wymiana okien wiązała się z termomodernizacją budynku, warto zastosować montaż przewidziany dla ściany dwuwarstwowej. Podobnie należy postąpić wtedy, gdy wymiana okien ma być przeprowadzona w niskoenergetycznych obiektach. Wtedy też okno montuje się w płaszczyźnie izolacji termicznej, a więc przed ścianą. Jeśli chodzi o to, gdzie mają być ustawione okna, to będzie to w dużym stopniu zależeć od tego, jakie parametry termoizolacyjne budynku chce się osiągnąć. Przy zakupie ciepłych okien i z uwzględnieniem lepszych parametrów cieplnych przegród zewnętrznych, najlepszy może być montaż okna w warstwie ocieplenia.

Jak zamontować okna – na kotwy czy na dyble?

Okna mocuje się albo na kotwy, albo na dyble, o czym decyduje monter, posiłkując się instrukcją od producenta. Jeśli okien się nie otwiera i ponadto są to duże przeszklenia narażone na silne obciążenia, wtedy najczęściej montuje się je na dyble. Natomiast kotwy sprawdzają się wtedy, gdy montuje się okna drewniane, plastikowe o ciemniejszych odcieniach, które mocno pracują. By okna zostały stabilnie zamocowane, stosuje się trzy elementy mocujące do jednej kotwy. Bardzo ważne w tym przypadku jest prawidłowe rozstawienie odległości elementów mocujących. Nie powinny być one rzadziej rozmieszczone, niż co siedemdziesiąt centymetrów przy oknach plastikowych i co osiemdziesiąt przy oknach drewnianych, bądź aluminiowych.

Jak zamocować okna w ścianie z pustaków?

Jeśli chcemy zamontować okna z PCV w licu muru konstrukcyjnego z pustaków, musimy uwzględnić to, jak skutecznie przenieść siły od obciążeń pochodzących od ciężaru okna, a także ciśnień prędkości wiatru. Takiej sztuki uda się dokonać, gdy zastosuje się podwalinę wykonaną z purenitu, a także przy użyciu kotew stalowych z łącznikami mechanicznymi. Okno w takim przypadku uszczelnia się od wewnątrz folią paroizolacyjną, w środku pianką poliuretanową, a na zewnątrz wodoodporną folią paroprzepuszczalną.

Jak zamontować okna w ścianie z betonu komórkowego?

Jeżeli konieczny jest montaż okna z PVC w licu muru konstrukcyjnego z betonu komórkowego, wówczas należy zastosować ciepły parapet i kotwy stalowe wraz z łącznikiem mechanicznym, by udało się przenieść siły od obciążeń, które pochodzą od ciężaru konstrukcji i ciśnień związanych z prędkościami wiatru. W ramach uszczelnienia stosuje się tutaj powłoki uszczelniające, które znajdują zastosowanie od wewnątrz i na zewnątrz. Natomiast w strefie środkowej stosuje się piankę poliuretanową.

Zobacz też: Bema-Res montaż okien Rzeszów

[Głosów:0    Średnia:0/5]