Pomysły na imprezę integracyjną dla pracowników

0
1863

Imprezy integracyjne to coraz bardziej popularny sposób na stworzenie między pracownikami przyjemnej atmosfery. Osoba, która dobrze się czuje w otoczeniu współpracowników, będzie pracować wydajniej i z większą przyjemnością przychodzić do pracy. Atmosfera w firmie ma ogromny wpływ na rzetelność i efektywność wykonywanych obowiązków, warto więc zastanowić się, w jaki sposób zintegrować pracowników i sprawić, by nawiązały się między nimi pozytywne relacje.

Myśląc nad wyjściem czy imprezą integracyjną warto zadbać przede wszystkim o to, by wydarzenie nie okazało się zbyt infantylne. Pracownicy nie wezmą udziału w nieciekawej inicjatywnie, natomiast coś rozwojowego i oryginalnego z pewnością przyciągnie ich uwagę.

Escape room
W ostatnich latach popularne stały się pokoje zagadek, z których należy wydostać się w ciągu godziny, współpracując z pozostałymi uczestnikami gry. Ciekawym pomysłem na integrację w escape room jest zorganizowanie pojedynku między dwiema grupami o to, która z nich wydostanie się z pokoju szybciej. Zazwyczaj pokoje mają zróżnicowaną trudność oraz tematykę, można więc wybrać coś, co trafi w gusta wszystkich pracowników. Uczestnictwo w grze tego typu nie tylko pomaga rozluźnić atmosferę, ale również pozytywnie wpływa a budowanie umiejętności pracy w grupie. Często bowiem sukces zależy od wszystkich graczy.

Paintball
Jest to bardzo popularny sposób na zintegrowanie grupy pracowników. Paintball to nie tylko emocjonująca rozgrywka, ale też i okazja, by zespół nauczył się pracować razem, w grupie. Nic nie zbliża bardziej niż wspólna chęć wygranej.

Gra integracyjna
Coś podobnego do escape room, jednak o wiele bardziej realistyczne. Wszystko bowiem odgrywa się we wcześniej przygotowanym pomieszczeniu lub na otwartym terenie, podobnie jak gra miejska. Zadaniem uczestników jest dotarcie do celu i wykonanie postawionego przed nimi zadania, a przede wszystkim – wygrać z przeciwnikami. Czy odważycie się na eksplorację nawiedzonego hotelu?

Wyjazd za miasto
Impreza integracyjna nie musi ograniczać się do jednego popołudnia. Warto zabrać zespół na weekendowy wyjazd za miasto, gdzie będą czekać na całą grupę przygotowane atrakcje. Pod Warszawą ciekawym miejscem jest Rancho pod Bocianem, gdzie rozległe zielone tereny dają wiele możliwości. W tym miejscu możliwe jest profesjonalne zorganizowanie imprezy integracyjnej przez specjalistów. Warto skorzystać także z team buildingu –zajęcia integracyjne prowadzone przez zawodowców pomogą pracownikom w przełamaniu się i stworzeniu przyjaznych relacji między sobą. Warto przy tym zauważyć, że profesjonalny team building nie ma wiele wspólnego z typowymi, nielubianymi przez wielu zajęciami integracyjnymi ze szkół. Tutaj rzeczywiście można się rozluźnić i dobrze bawić, jednocześnie budując pozytywne relacje w grupie współpracowników.

Ciekawie zorganizowana impreza integracyjna może pomóc pracownikom w nawiązaniu pozytywnych relacji, co przełoży się na lepszą efektywność pracy. Warto więc poznać preferencje zespołu i zaprosić ich do udziału w interesującym wydarzeniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]