Pomysł na działalność – food truck

0
1965

Ludzie mają różne pomysły na to, w jaki sposób zarobić pieniądze. Prędzej czy później pojawia się myśl: „a gdyby tak założyć działalność gospodarczą, która pozwoli na duże zyski?”. W dzisiejszych czasach jest mnóstwo możliwości, aby zdobyć szerokie grono klientów. Ważne jednak, aby to, co robimy, bazowało na naszych umiejętnościach.

Wiele osób decyduje się na świadczenie usług lub wykonywanie produktów, które są im dobrze znane – dzięki temu mają szansę być efektywni. Dobrze jest również połączyć swoją pasję czy zainteresowania z możliwością zarabiania pieniędzy. Praktycznie każdy człowiek ma w sobie potencjał, który pozwoli mu zarobić pieniądze. Trzeba to sobie tylko uświadomić i odważyć się na zmiany. Nie jest to jednak łatwe, zwłaszcza dla osób, które są przyzwyczajone do jednego stanowiska na przykład w korporacji – nawet jeśli praca nie w pełni ich zadowala, obawa przed porażką potrafi skutecznie zahamować inicjatywy biznesowe.

Możliwości otwarcia działalności, która będzie przynosiła duże zyski, jest wiele. Ponadto na start można skorzystać z finansowania lub ubiegać się o dotację, dzięki której młody przedsiębiorca upora się z wieloma kosztami.

Własna restauracja czy food truck?

Aby założyć działalność gospodarczą, która będzie się cieszyła zyskami, warto wcześniej zrobić biznesplan. Pomoże mam to oszacować potencjalne przychody oraz koszty, a także wybrać grupę docelową naszych klientów. Marzeniem niektórych osób jest otwarcie własnej restauracji, jednak takie przedsięwzięcie wymaga zaangażowania oraz dużego kapitału. Dla osób, które uwielbiają gotować i mają dużą determinację do tego rodzaju biznesu, jest to jednak dobry pomysł. Dla tych, którzy wolą coś na mniejszą skalę, dobrym rozwiązaniem może być uruchomienie własnego food trucka.

Skąd wziąć pieniądze na food trucka?

Pierwszy sposób to pozyskanie dotacji. Dzięki temu szybko będziemy mogli zacząć pracować na własnych warunkach i pożegnać się z szefem, który mówi, co mamy robić.

Inne rozwiązanie to kredyt. Warto odwiedzić stronę https://www.ideabank.pl/promocje/bmi/kredyty/1906-kredyt-fair2-b/index.php. Znajdziemy tam wiele interesujących informacji dotyczących tego, w jaki sposób go uzyskać. Kredyt Fair to nawet do 500 tysięcy złotych finansowania, które pozwoli nam wystartować z własnym food truckiem. Ponadto Idea Bank przy wnioskowaniu nie wymaga zbędnych dokumentów finansowych, takich jak zaświadczenia z ZUS-u czy z urzędu skarbowego, a finansowanie jest udzielane na bieżące potrzeby firmy (np. zatowarowanie, koszty paliwa, wyposażenie, zakup drobnego sprzętu), bez potrzeby dokumentowania wydanych środków fakturami.

Food truck to ciekawy sposób na działalność ze względu na to, że pojazd może się przemieszczać zależnie od tego, gdzie akurat są nasi klienci. Nie jesteśmy uzależnieni od lokalizacji i możemy pojechać wszędzie tam, gdzie spodziewamy się zysków. Godziny pracy także możemy ustalać sami.

Taka działalność najczęściej przynosi dochody, ponieważ popularność mobilnych punktów gastronomicznych z roku na rok rośnie. Ludzie chętnie korzystają z nich na jarmarkach sezonowych czy na wydarzeniach, podczas których jest duży ruch.

[Głosów:1    Średnia:5/5]