Poczuj się jak poważny biznesmen

0
2280

Co prawda obecnie rosnąca w siłę kultura startupowa odbiega trochę od wzorca, aczkolwiek przyjęło się, że biznes wiąże się ze sztywnymi wytycznymi, jeśli chodzi o ubiór. Osoba poważnie traktująca swój zawód powinna nosić się elegancko, a jej strój musi świadczyć o profesjonalizmie i szacunku do innych. Garnitury, krawaty, żakiety, obcasy czy teczki skórzane męskie, to wszystkie te atrybuty, które powinien posiadać każdy poważny biznesmen (oczywiście stosownie do płci).

Co nosi prawdziwy biznesmen?

Jak już zaznaczaliśmy, obecnie dresscode biznesowy stał się nieco mniej formalny, a w agencjach reklamowych czy małych startupach nosi się już kolorowe T-shirty, krótkie spodenki i japonki. Mimo wszystko nadal wiele firm przykłada bardzo dużą wagę do wizerunku swoich pracowników, dlatego czerń, granat i popiel są barwami dominującymi. Panowie to oczywiście garnitury lub nieco luźniejsza forma, czyli koszule i spodnie jeansowe. Panie natomiast mają nieco większe pole do popisu, ale także bardzo cienką linię błędu związaną z tym, że strój może być zbyt wyzywający. Ważna są również dodatkowe atrybuty takie jak torby na laptopa, torebki damskie, czy teczki skórzane męskie. Nie trzeba tłumaczyć, że mężczyzna wystrojony w garnitur nieco śmiesznie wygląda ze sportowym plecakiem. Dodatkowym utrudnieniem może być również to, że nie każda teczka skórzana męska będzie pasować do danego stroju. Dlatego radzimy zachować szczególną ostrożność w ich dobieraniu.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą!

Strój bez wątpienia świadczy o człowieku. To może dosyć okrutna wizja względem człowieczeństwa, jednak widząc osobę w eleganckim stroju od razu mamy o niej inne lepsze zdanie. Dywagacja na temat tego, czy skórzane teczki męskie mogą podnosić prestiż jednostki to rozważanie raczej na pracę magisterską z socjologii, jednak w tym artykule chcieliśmy  jedynie zaznaczyć, że noszenie tego typu atrybutów wpływa znacząco na wizerunek osoby, dlatego ich użytkowanie z pewnością zaplusuje. Wśród tego typu akcesoriów znajdą się bez wątpienia również nesesery, torby na laptopa, specjalne teczki na dokumenty, aktówki, kopertówki u Pań czy różne inne produkty, które po części mają być funkcjonalnym narzędziem do przenoszenia różnego rodzaju nadbagażu, a po części elementem oficjalnego stroju biznesowego.

Podsumowując, aby poczuć się jak poważny biznesmen w swojej branży oczywiście bez wątpienia  trzeba nim być ad hoc. Mimo wszystko warto jednak zadbać także o odpowiedni strój, który podkreśli powagę sytuacji, profesjonalizm oraz będzie generatorem szacunku, który w tej branży trzeba okazywać innym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]