Największa sieć marketów w Polsce – odkrywamy tajemnice sieci Żabka

0
957
Żabka – wiele lat na rynku, jednak w 2020 przyszedł czas na prawdziwy boom. 6 000 placówek, 4 500 ajentów, 5 000 złotych opłaty wstępnej i 16 000 złotych netto przychodu gwarantowanego – tak to wygląda w liczbach. Jak jednak wygląda to w praktyce – jakie są opinie o sieci?

Żabka – członek sieci CVC – polski koncept na convenience store

Czym jest convenience store? Czym nie jest convenience store – oto jest pytanie. Są to markety, które skupione są na wielu różnych działalnościach jednocześnie. Można w nich nie tylko zrobić zakupy, ale także np. napić się kawy, opłacić podatki, kupić bilet na pociąg – różnie to wygląda, w zależności od kraju, profilu działalności i specyfiki danej placówki. W Polsce nie mamy zbyt bogatej tradycji convenience store, jak się okazuje – niesłusznie. Działająca w tym formacie Żabka osiągnęła nie lada sukces. 6 000 sklepów to bardzo dobry rezultat. Żadna inna sieć niewielkich marketów nie otworzyła tak dużej ilości placówek. Żabka to także największa w Polsce sieć kawiarni. Zawdzięcza to oczywiście ofercie Żabka Cafe. Jak się okazuje, Polacy pokochali convenience store, jednak sprawa jest na tyle świeża, iż Żabka nie ma de facto żadnej poważnej konkurencji. Dlatego też market stara się być innowatorem.

Żabka – innowacje rodem z krajów wysoko rozwiniętych

Sukces sieci Żabka pozwala jej na prowadzenie bardzo ciekawych inwestycji. Rozwijana jest m.in. aplikacja Żappka, którą doceniło wielu Polaków. Na Google Play jest to jedna z najlepiej ocenianych aplikacji tego typu. Co ciekawe, Żabka brała też udział w plebiscycie na sklep przyszłości. Innowacje, jakie była gotowa zaprezentować, sprawiły, że udało jej się osiągnąć laur w tej dziedzinie. Co jest jednak sekretem sieci Żabka? Franczyza skupia się na zasobach, które już wyrobiła. Mowa tu o centrach logistycznych, które zaopatrują tysiące lokali każdego dnia. Tak duże nakłady przekładają się również na doskonałe kontrakty z producentami. Sieć może więc negocjować lepsze ceny, o których nie mogłyby pomyśleć mniejsze sklepy. Prawdziwy gigant – jednak nie na glinianych nogach. Dowodem na to może być ostatnia promocja sieci – ajenci w 2020 mogą liczyć na specjalne traktowanie. Czy koronawirus wpłynął na sklepy Żabka? Franczyza na pewno nie daje tego po sobie poznać i kontynuuje etap rozkwitu.

Żabka – franczyza – opinie – czy warto współpracować z siecią?

Tak duża sieć zdecydowanie może zaoferować swoim ajentom znakomite warunki do rozwoju swoich umiejętności. By stać się partnerem sieci Żabka, nie musimy kończyć żadnych kursów czy studiów. Redukujemy koszt wejścia. Żabka robi wiele, by zachęcić do siebie potencjalnych franczyzobiorców – wysoka stawka dochodu domyślnego oraz niska opłata wejściowa to dowody.

Żabka – franczyza – opinie a zarobki, czy idzie wyżyć z prowadzenia sklepu w Polsce?

Czy prowadzenie lokalu tego typu ma sens – ile realnie może dać nam Żabka? Franczyza wychodzi w 2020 ze specjalną akcją – przychód minimalny 16 000 złotych. To spora kwota, szczególnie biorąc pod uwagę opłatę wejściową 5 000 złotych. Ajentem może być każdy, każdy może też zarabiać na franczyzie. Jednak by maksymalizować zyski z tego typu działalności, codziennie trzeba uczyć się czegoś nowego, być ambitnym, otwartym i odważnym. Jeśli jednak jesteś urodzonym liderem – być może franczyza stanie się twoim sposobem na życie.

[Głosów:2    Średnia:3/5]