Jak otworzyć działalność gospodarczą? – Prosty sposób

0
979

Dawniej chodzenie z jednego miejsca w urzędzie do drugiego, tylko po to, aby kolejny raz usłyszeć instrukcję przekierowania nas do kolejnej osoby i kolejnego działu były naprawdę uciążliwe. W dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie otworzyć swoją własną działalność bez wychdozniea z domu, a nawet nie wstając od biurka. Nie było takich czasów kiedy można było tak łatwo założyć i zarejestrować działalność gospodarczą jak dziś. Jednak nie każdy wie jak to zrobić. Masz pomysł na swój własny biznes i nie wiesz jak zarejestrować go, tak żeby wszystko mogło działać zgodnie z planem? W tym artykule zdradzimy w jaki sposób łatwo i szybko otworzyć działalność gospodarczą.

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/dzialalnosc-gospodarcza-jak-otworzyc-ja-najszybciej/

Jak szybko otworzyć działalność gospodarczą?

W naszym kraju, aby legalnie prowadzić działalność gospodarczą należy ją wcześniej zarejestrować. Dokonujemy tego za pomocą formularzu CEIDG-1. Możemy zrobić to online,

przez osobistą wizytę w urzędzie gminy czy miasta lub korzystając z pomocy pełnomocnika. Zarejestrowanie swojej działalności w CEIDG jest całkowicie bezpłatne i nie narażamy się na nieznane koszty.

Założenie działalności przez internet – jak to wygląda?

Najprostszym sposobem na założenie swojej własnej działalności gospodarczej jest zrobienie tego przez internet. Dzięki takiej formie zarejestrujemy swoją działalność bez wychodzenia z domu, a nawet wstawania od biurka. Zacznijmy od najłatwiejszego scenariusza. Do rejestracji działalności online potrzebny nam będzie Profil Zaufany. Możemy uzyskać go w kilka chwil za pośrednictwem swojej bankowości internetowej lub na rządowej witrynie pz.gov.pl.

Jak wygląda rejestracja? – 4 proste kroki

Krok pierwszy: Wejdź na stronę Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (prod.ceidg.gov.pl).

Krok drugi: Załóż konto lub zaloguj się i zacznij wypełniać wniosek CEIDG-1.

PAMIĘTAJ – proces rejestracji pójdzie o wiele szybciej, jeśli wcześniej przygotujemy potrzebne nam w informacje. Podczas zakładania firmy musimy podać:

  • swój numer PESEL,
  • adres zamieszkania lub/i adresy związane z prowadzeniem firmy,
  • nazwę firmy (zawsze musi zawierać twoje imię i nazwisko),
  • datę rozpoczęcia działalności (może być wcześniejsza lub późniejsza),
  • wiesz jaki kod lub kody związane są z działalności, którą zamierzasz prowadzić,
  • wybraną formę opłacania podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • informacje dotyczące ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych (pamiętaj, że na początkującym przedsiębiorcom przysługują ulgi w ZUS),
  • zdecydowałeś kto poprowadzi księgowość twojej firmy jednoosobowej (biuro rachunkowe, księgowy lub samodzielnie).

Krok trzeci: Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych rubryk pozostaje nam tylko podpisać dokument – wystarczy kliknąć przycisk „podpisz i wyślij wniosek”.

Krok czwarty: Na naszą pocztę elektroniczną dostaniemy dowód złożenia wniosku, czyli tzw. Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

Jeśli obawiamy się złożenia wniosku samodzielnie możemy skorzystać z pomocy konsultanta z Centrum Pomocy CEIDG, który opowie na wszelkie pytania i rozwieje nasze wątpliwości. Dodzwonimy się do do niego pod numerem tel. 801 055 088 lub 22 765 67 32. Konsultant może pomóc również przy wypełnieniu dokumentu.

Zobacz też: http://www.zainwestujwprzyszlosc.pl/czym-jest-ceidg-wyszukiwarka-firm-i-nie-tylko/

[Głosów:0    Średnia:0/5]