Leasing pracowniczy — o czym mowa w praktyce?

0
455

Leasing pracowniczy jest wygodną i tanią metodą pozyskiwania pracowników do swojej firmy. Z tego powodu cieszy się dużą popularnością już od kilku lat. Usługa ta pozwala pozyskać specjalistów niezbędnych do funkcjonowania przedsiębiorstwa bez konieczności ich zatrudniania na stałe. Czym jest leasing pracowniczy? Podpowiadamy.

Czym jest leasing pracowniczy?

Leasing pracowniczy polega na współpracy między firmą, która potrzebuje rąk do pracy a przedsiębiorstwem zajmującym się wypożyczaniem pracowników, takim jak https://fast-service.com.pl/. Za każdym razem warunki umowy między dwoma podmiotami są ustalane indywidualnie. Pracownik z kolei za swoją zgodą jest delegowany do określonych zadań w pewnych ramach czasowych.

Jest to rozwiązanie, które docenia wiele przedsiębiorstw, ponieważ nie muszą one podpisywać umowy z nową osobą i dbać o jej wynagrodzenie, urlop i ewentualne zastępstwo. Wszystkimi tymi sprawami zajmuje się firma macierzysta wypożyczająca im specjalistę. To do niej należą wszelkie kwestie związane z jego wynagrodzeniem, rozliczaniem urlopów, zwolnień lekarskich itp. Sam pracownik z kolei zyskuje możliwość zachowania ciągłości pracy, ponieważ w momencie kiedy przestanie wykonywać zadania dla jednego podmiotu, jest oddelegowany do kolejnego.

Jak wygląda proces wypożyczenia pracownika?

Firma, która jest zainteresowana wypożyczeniem pracownika, najpierw powinna znaleźć przedsiębiorstwo zajmujące się tym działem. Następnie na podstawie umowy zawartej między leasingodawcą a leasingobiorcą na piśmie ustala się wszelkie warunki porozumienia. Odnoszą się one między innymi do długości trwania urlopu, zakresu zadań oraz wynagrodzenia pracownika. Dokument taki zazwyczaj zawierany jest na określony czas.

Dlaczego warto skorzystać z leasingu pracowniczego?

Leasing pracowniczy to korzystne rozwiązanie zarówno dla specjalistów jak i przedsiębiorstw. Jest ono szczególnie doceniane w branżach, w których występuje sezonowość działalności. Dzięki temu w czasie zwiększonej produkcji firmy mogą skorzystać z rąk do pracy bez konieczności tworzenia nowych etatów, które po kilku miesiącach musiały być redukowane.

Usługa ta sprawdzi się również w przypadku przedsiębiorstw, które w szybkim tempie się rozwijają i nie mają wystarczającej liczby specjalistów. Brak konieczności przeprowadzania dodatkowych rekrutacji to również zaleta leasingu i oszczędności w dziale HR. Pracownicy z kolei jeżeli zatrudnieni są w rzetelnej firmy leasingowej, mogą liczyć na stały dopływ nowych zleceń, a także opiekę koordynatora, taką jak w https://fast-service.com.pl/dla-pracownika/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]