Księgowość online dla firm. Dlaczego się opłaca?

0
1332

Biuro rachunkowe online to jedna z trzech możliwości prowadzenia spraw księgowych naszej firmy. W porównaniu do samodzielnego rozliczania oraz korzystania z biura rachunkowego stacjonarnego jest dużo tańsza i wygodniejsza. Zobacz, dlaczego coraz więcej firm decyduj się powierzyć swoje sprawy wirtualnemu biuru księgowości.

Wirtualna księgowa a stacjonarne biuro rachunkowe

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm decyduje się powierzyć fakturowanie podmiotom zewnętrznym. Głównie wybieramy księgowość online lub stacjonarne biuro rachunkowe na miejscu. Obie formy prowadzenia księgowości mają jednak pewne ograniczenia, dlatego w zasadzie najlepszych rozwiązaniem byłaby hybryda ich obu. Dlaczego? Z prostego powodu. Sama księgowość online zazwyczaj wymaga od nas jako od przedsiębiorców samodzielnego fakturowania przy pomocy programu. Jest to czasochłonne i de facto wciąż to my się zajmujemy księgowością. A jak wiadomo samodzielne księgowanie dokumentów bez wiedzy o rachunkowości może ściągnąć na nas kłopoty.

Teraz spójrzmy na stacjonarne biuro rachunkowe „za rogiem”. Wynajęcie zewnętrznych księgowych na miejscu w naszym mieście to dobre rozwiązanie, o ile mamy czas jeździć i wozić dokumenty. Wielu spraw nie da się załatwić online, pomimo iż mamy XXI wiek. Czy jest jakaś alternatywa dla tradycyjnego biura rachunkowego oraz dla księgowości online? Tak – to połączenie obu form w celu zapewnienia jak najbardziej kompleksowej obsługi firm przy pomocy narzędzi pozwalających załatwić sprawy przez internet.

Księgowość online dla firm. Jaka najlepsza?

Jedną z firm realizujących takie alternatywne rozwiązanie jest kpir50 – księgowość stacjonarna i wirtualne biuro rachunkowe w jednym https://kpir50.pl/. Usługa została pomyślana specjalna dlfirm, które chcą zlecić prowadzenie księgowości na zewnątrz. Każdy klient Biura kpir50 otrzymuje dedykowaną księgową, która rozliczy za niego np. faktury. Dedykowana osoba oznacza, że nie musisz samodzielnego księgować faktur. Nie jest to więc program, który tylko pomaga Ci w samodzielnej księgowości – tutaj Biuro robi to za Ciebie.

Co istotne, kpir50 posiada ubezpieczenie OC, ponieważ zrozumiałe jest, że powierzając swoje rozliczenia w czyjeś ręce chcesz współpracować z podmiotem bezpiecznym i godnym zaufania. Bardzo ważna jest także wygodna obsługa online. Oznacza to, iż nawet księgowość stacjonarna w kpir50 prowadzona jest bez konieczności udawania się osobiście do Biura. Faktury i inne dokumenty wysyłasz kurierem, a Biuro po otrzymaniu koperty rozpoczyna księgowani. Wyniki utrzymujesz mailem, gdzie widnieje m.in. kwota ZUS i podatków do opłacenia. I to wszystko. W razie kontroli to Biuro występuje jako Twój reprezentant posiadając zarchiwizowane dokumenty. Więcej o usłudze i pakietach znajdziesz na https://kpir50.pl/ksiegowosc-online-biuro-rachunkowe/.

[Głosów:2    Średnia:5/5]