Konta firmowe – które wybrać?

0
1310

Założenie własnej jednoosobowej działalności gospodarczej nie zawsze wiąże się z koniecznością założenia konta firmowego. Wynika to z faktu, iż obowiązujące przepisy prawa nie nakładają takiego wymogu. Warto jednak taką możliwość rozważyć, bowiem rozwiązanie tego typu jest niezwykle korzystne. W pierwszej kolejności warto wskazać, iż dzięki osobnemu rachunkowi bankowemu można w bardzo łatwy sposób oddzielić domowe finanse od firmowych. Jest to bardzo istotne, bowiem w przypadku kontroli ze strony organów skarbowych nie będzie konieczne tłumaczenie się z dokonywania określonych wydatków. Ponadto banki oferują klientom firmowym liczne promocje, dzięki którym możliwe jest nie tylko prowadzenie oszczędności, ale również korzystanie z dogodnych systemów premiowych.

Szukając odpowiedzi na pytanie, jakie konto firmowe wybrać, warto posiłkować się wszelkimi informacjami handlowymi, które kierowane są przez banki. Ważne jest, iż w myśl obowiązujących przepisów muszą być one podawane do publicznej wiadomości, jak również na bieżąco aktualizowane. Należy jednak zaznaczyć, że ostateczna decyzja w przedmiocie warunków konta zostanie wydana dopiero w trakcie podpisywania umowy. Wynika to z faktu, iż osoby rzetelne, które na bieżąco realizują swoje zobowiązania finansowe, uzyskują dodatkowe premie. Najlepsze konta firmowe umożliwiają również zarabianie na nich. Istnieje szereg programów partnerskich, w ramach których możliwe jest na przykład odzyskanie części pieniędzy przeznaczonych na zakupy firmowe w konkretnym sklepie. Osoby, które doskonale znają wyroby danych marek, mogą z powodzeniem znaleźć miejsce, gdzie zaopatrzą swoją firmę i zapłacą mniej niż w sytuacji, gdyby prowadzili swoje konto w banku konkurencyjnym.

Doskonałą pomocą przy wyborze najlepszego rachunku może okazać się również ranking kont firmowych – http://www.wktorymbanku.pl/ranking-kont-firmowych/. Takie zestawienie obejmuje aktualne oferty bankowe. Co ważne, rankingi są tworzone przez osoby, które mają wnikliwą wiedzę z dziedziny finansów. Sprawia to, że ocenie podlegają wszelkie parametry, które mają znaczenie dla rentowności danego produktu bankowego. Należy mieć na uwadze, iż różnice pomiędzy ofertami mogą okazać się znaczne, dlatego już przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej warto rozejrzeć się za solidnym bankiem. Wielu przedsiębiorców zakłada konta firmowe w tej samej placówce, w której prowadzą konto prywatne. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie też zasługuje na aprobatę, bowiem procedura formalna jest bardzo uproszczona – bank dysponuje już potrzebnymi danymi.

Źródło: http://www.wktorymbanku.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]