Jak założyć sklep internetowy?

0
918

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób kupuje  online, dlatego  warto rozważyć założenie profesjonalnego sklepu internetowego. W dużej mierze to właśnie dzięki e-sprzedaży, będzie można ze swoją ofertą dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów i prowadzić zdrową rywalizację nawet z największymi konkurentami na rynku. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak założyć sklep internetowy i na jakie rozwiązania warto postawić w pierwszej kolejności.

Założenie sklepu internetowego  – od czego zacząć?

Założenie sklepu internetowego na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowane, ale jest to błędne myślenie. Na rynku dostępne są gotowe rozwiązania, dzięki którym osoby bez znajomości  IT będą w stanie prowadzić swój własny e-biznes. W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad  produktami, które chcemy sprzedawać. Dobrze przemyślana oferta sklepu jest największą gwarancją odniesienia sukcesu. Drugim bardzo ważnym krokiem jest wybór odpowiedniej platformy. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, dlatego każdy powinien znaleźć ofertę na miarę swoich potrzeb. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że ważną rolę odgrywa także zaprojektowanie oryginalnego szablonu strony. W dużej mierze to właśnie dzięki ciekawemu projektowi będzie można wyróżnić się z tłumu. Warto przemyśleć także na starcie opcje dostawy i metody płatności. Jednym z podstawowych zadań jest również przygotowanie regulaminu sklepu i polityki prywatności.

Sklep w internecie – ile to koszuje?

Jeszcze kilka lat temu założenie profesjonalnego sklepu internetowego wiązało się z  wysokimi  kosztami. W dzisiejszych czasach sytuacja zmieniła się o 180 stopni, dzięki czemu każdy jest w stanie uruchomić swój własny sklep internetowy. Najprostszym rozwiązaniem są oczywiście specjalne platformy, które oferują sklepy na abonament. W zależności od wybranego pakietu, można prowadzić swój własny sklep nawet za 49 zł miesięcznie. Sporą zaletą sklepu na abonament jest intuicyjna obsługa. Bez potrzeby programowania można samodzielnie zarządzać własnym sklepem. Znacznie droższym rozwiązaniem jest oczywiście założenie tradycyjnego sklepu internetowego. Wiąże się to najczęściej z koniecznością wykupienia odpowiedniego skryptu. Na rynku dostępnych jest wiele bezpłatnych sklepów online, ale pamiętać należy o tym, że wiele modułów dostępnych jest w nich odpłatnie. Aby prowadzić własny sklep niezbędny jest oczywiście serwer (ok. 100 zł), domena (ok. 100 zł) i pracownik, który będzie dodawał nowe produkty i obsługiwał zamówienia. Najdroższym rozwiązaniem jest oczywiście oprogramowanie sklepu internetowego na indywidualne zamówienie.

Sklep internetowy z odzieżą – jeden z pomysłów na biznes

W Polsce jak i zresztą na całym świecie panuje duże zainteresowanie branżą odzieżową. Prowadzenie stacjonarnego sklepu z odzieżą często wiąże się z koniecznością wynajęcia lokalu i pojemnego magazynu. W przypadku sklepów elektronicznych oczywiście nie ma tego problemu. Wiele osób decyduje się na zakupy przez Internet nie tylko z powodu atrakcyjnych cen, ale również ze względu na szerokie rozmiarówki odzieży.

Kluczem do sukcesu jest nawiązanie współpracy z rzetelną hurtownią odzieżową i profesjonalnymi firmami kurierskimi. W ostatnim czasie popularny stał się dropshipping. Jest to idealny wybór przede wszystkim dla tych osób, które nie mają na starcie zbyt dużych funduszy na zainwestowanie w towar. Dzięki temu modelowi cały budżet będzie można stopniowo inwestować we własny sklep internetowy, a nie w produkty, które mogą się nie sprzedać.

Twój e-sklep w Shoplo – poznaj zalety platformy do zakładania sklepu internetowego

Jeśli zastanawiasz się, jak założyć sklep internetowy koniecznie poznaj platformę e-commerce Shoplo.  Jest jednym z najprostszych i najszybszych sposobów na założenie własnego sklepu internetowego Sporą zaletą tej platformy jest to, że swój własny sklep można uruchomić od razu. Nie trzeba czekać tygodniami na zaprojektowanie oryginalnego szablonu i zakodowaniu poszczególnych elementów. Jest to bardzo wygodne i  praktyczne rozwiązanie.

Warto też skorzystać z darmowego okresu próbnego i bezpłatnie przetestować możliwości Shoplo przed uruchomieniem właściwego e-sklepu. A gdy już zdecydujemy się na założenie własnego sklepu na Shoplo, mamy możliwość skorzystania z promocji dla klientów PKO Banku Polskiego obejmującej bezpłatny plan Advanced na 3 miesiące oraz dodatkowe bonusy.

Platforma Shoplo udostępnia wiele szablonów w technologii RWD, dzięki którym nasz sklep online będzie prawidłowo wyświetlać się na wszystkich urządzeniach mobilnych. Za pomocą smartfona każdy z naszych potencjalnych klientów będzie mógł dokonać zakupu przez Internet. Dla wielu osób olbrzymią zaletą Shoplo jest także to, że platforma oferuje narzędzia do promowania swojego sklepu internetowego. Bez reklamy niestety trudno będzie odnieść sukces. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że dzięki prostej integracji i wielu dodatkom w każdej chwili będzie można rozbudować swój sklep internetowy o nowe elementy. e-Sklep Shoplo to doskonały wybór nie tylko dla osób, które dopiero zastanawiają się jak założyć sklep online, ale również dla większych firm, które mają już doświadczenie w e-biznesie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]