Co zrobić, żeby Twój biznes był bardziej eko?

0
814

Coraz więcej uwagi poświęcamy temu, czy swoimi działaniami wpływamy na środowisko naturalne. Ekologiczne podejście zauważyć można także w przypadku prowadzenia własnego biznesu. Jakich środków można zatem użyć, aby nasza firma była bardziej przyjazna naszej planecie? Podpowiadamy w artykule!

Czy ekologia jest w modzie?

Idea ZERO WASTE ma coraz szersze grono wyznawców, którzy robią wszystko, by całkowicie zredukować bądź maksymalnie zminimalizować ilość produkowanych śmieci. W ten sposób wyrażają troskę o środowisko naturalne. Na rynku zaczyna pojawiać się coraz więcej produktów, które mają trafić do świadomych konsumentów. Plastik zamienia się na trwałe surowce organicznego pochodzenia, zmienia się sposób pakowania paczek, coraz więcej uwagi skupia na tym, by dbać o planetę na różnych płaszczyznach. Dla prowadzących własny biznes to podwójnie korzystne. Z jednej strony propagujemy słuszne idee, nie bierzemy udziału w zanieczyszczaniu środowiska oraz sami dokładamy cegiełkę do działań mających na celu jego ochronę. Z drugiej zaś odpowiadamy na nowe potrzeby klientów, a w ich oczach jawimy się jako firma o dobrych podstawach etycznych, dzięki czemu jeszcze chętniej sięgną po nasz towar. 

Mądrze wybierz dostawcę swoich produktów!

Nie bez różnicy jest to, skąd zamawiasz produkty do swojego sklepu. Ważne, aby Twój dostawca produkował w dobrych warunkach, z poszanowaniem środowiska naturalnego, jak i ludzkiej pracy. Powinien korzystać z wysokiej jakości surowców, a jego produkty powinny być wytrzymałe i solidne. W ten sposób dostarczymy naszym klientom porządny towar, który nie zniszczy się tak prędko. Istotna jest zatem sama produkcja, jak i finalny produkt. Doskonałym przykładem tak działającej firmy jest producent toreb bawełnianych Natura. Ma w swojej ofercie jakościowe produkty wykonane z solidnej bawełny, nagrodzone certyfikatami OEKO-TEX i GOTS oraz nadające się do przechowywania żywności. Działa w Słupsku od lat 90., więc zamawiając od nich produkty do naszego sklepu wspieramy także lokalne biznesy.

Woreczki bawełniane Natura

Postaw na eko gadżety reklamowe!

Poza doborem asortymentu do prowadzonego przez nas sklepu, warto również przemyśleć, w jaki sposób chcemy się reklamować. Bez względu na charakter prowadzonego przez nas biznesu, warto zadbać o to, by był odpowiednio rozreklamowany. Bez trudu znajdziemy eko gadżety, które będą zarówno solidne i funkcjonalne, ale i nie wpłyną negatywnie na środowisko naturalne. Wręcz przeciwnie – pomogą w dbaniu o dobro naszej planety. Co mamy tutaj do wyboru?

  • termosy i kubki termiczne, które pozwolą zrezygnować z jednorazowych kubków i plastikowych butelek;
  • woreczki bawełniane na warzywa, owoce, pieczywo i inne produkty spożywcze;
  • bawełniane torby z nadrukiem Natura, od polskiego producenta, który szyje i tworzy nadruki na torbach według indywidualnych projektów.

reklama na torbach

Pakowanie produktów

Jeśli prowadzimy sprzedaż wysyłkową lub zdarza nam się wysyłać paczki do naszych klientów, zadbajmy o to, by skorzystać z proekologicznych rozwiązań. Kartony zaklejmy papierową taśmą z klejem zrobionym z naturalnych składników. W ramach wypełnienia doskonale sprawdzają się: makulatura, rozpuszczalne w wodzie “chrupki”, rafia czy karton falisty. Nasi klienci docenią taki sposób troski o środowisko naturalne. Poza względami ekologicznymi to również atrakcyjna estetycznie metoda – naturalne kolory i minimalizm także są teraz w modzie!

Biznes w zgodzie z naturą – podsumowanie

Jest wiele sposobów na to, by prowadzić swoją firmę tak, aby nie tylko nie szkodzić środowisku, ale i pomagać innym w jego ochronie. Jeśli dopiero planujemy założyć swój biznes, od razu weźmy te czynniki pod uwagę. Zaś w przypadku, gdy już prowadzimy własną firmę, rebranding i wprowadzenie takiej filozofii powinny być dobrym pomysłem, by zyskać nowych klientów!

[Głosów:1    Średnia:5/5]