Chcesz skorzystać z usług pracowników zagranicznych? Zobacz, dlaczego warto skorzystać z oferty agencji pracy tymczasowej!

0
709

Jeśli chcesz szybkim czasie zapełnić luki kadrowe i szukasz pracowników, którzy z zaangażowaniem będą wykonywali powierzone im obowiązki, skorzystaj z możliwości zatrudnienia pracowników zza granicy. Proces rekrutacji i wszelkie kwestie formalne możesz powierzyć agencji pracy. Sprawdź, co zyskasz dzięki takiemu rozwiązaniu.

Jak działa agencja pracy?

Agencja pracy zajmuje się przede wszystkim poszukiwaniem oraz rekrutacją kandydatów do pracy. Pierwszym etapem jest zbadanie zapotrzebowania konkretnej firmy, jej oczekiwań i możliwości. Na tej podstawie agencja tworzy strategię działania, którą oddaje klientowi do akceptacji. Po uzgodnieniu warunków współpracy agencja przeprowadza rekrutację i selekcję pracowników.

Na tym jednak jej zadania się nie kończą. Po znalezieniu pracowników może przejąć całą obsługę kadrowo-płacową, odciążając tym samym dział HR w firmie klienta.

W związku z dynamicznymi zmianami na rynku pracy coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na współpracę z biurem pracy tymczasowej. Jest to dobre rozwiązanie w branżach cechujących się sezonowością pracy (np. rolnictwo, hotelarstwo). W tym przypadku to agencja staje się formalnym pracodawcą, a następnie deleguje ich do pracy u tzw. pracodawcy-użytkownika.

Biuro pracy za granicą – jak wygląda zatrudnianie obcokrajowców?

Branża produkcyjna, budownictwo, rolnictwo, hotelarstwo czy gastronomia borykają się z problemami kadrowymi, co sprzyja przyjmowaniu pracowników zza granicy. Legalnego zatrudnienia w Polsce szukają zwłaszcza osoby ze Wschodu, głównie Ukraińcy.

Biura pośrednictwa pracy tymczasowej często znajdują osoby z wykształceniem kierunkowym oraz dużym doświadczeniem w danej dziedzinie. Pracodawcy poszukujący solidnych pracowników mogą skorzystać z usług agencji pracy działającej na rynku od 2005 roku, mowa o KONO.jobs.

Grono specjalistów z prezesem Łukaszem Końpą na czele, dzięki współpracy z oddziałami na Ukrainie, szybko i sprawnie znajduje odpowiednie osoby. Rozbudowana sieć kontaktów, skuteczna kampania informacyjna i starannie zaplanowane działania pozwalają na szybkie dotarcie do potencjalnych pracowników oraz przekonanie ich do podjęcia pracy w Polsce.

Pracodawca nie musi tracić czasu na rekrutację i selekcję personelu, organizować szkoleń BHP i badań lekarskich, czy martwić się o formalności. O to wszystko zadbają profesjonaliści z KONO. Z kolei Ukraińcy przyjeżdżający do Polski mogą liczyć na stałe wsparcie wyznaczonego wcześniej koordynatora.

Dobry pośrednik pracy – czy zapewni pomoc w uzyskaniu Karty Pobytu?

Obywatele Ukrainy mogą przebywać na terenie Polski bez wizy przez 90 dni. Muszą jednak posiadać paszport biometryczny oraz własne środki na utrzymanie. Konieczne jest podanie celu przyjazdu do Polski oraz wskazanie miejsca docelowego. Ponadto powinni udowodnić niekaralność oraz to, że nigdy wcześniej nie odmówiono im pozwolenia na pobyt w Polsce.

Cudzoziemiec panujący pozostać w Polsce przez okres dłuższy niż 3 miesiące, musi uzyskać zezwolenie na pobyt czasowy. Karta pobytu jest ważna przez maksymalnie 3 lata, a ustawa nie przewiduje możliwości jej przedłużenia. Po upływie 3 lat obcokrajowiec powinien ubiegać się o nowe zezwolenie na pobyt czasowy, wystąpić o zezwolenie na pobyt stały lub uzyskać zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE.

Warto pamiętać, że agencja pracy udziela niezbędnego wsparcia zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Nie tylko dba o zebranie kompletnej dokumentacji pozwalającej na legalne zatrudnienie, ale również reprezentuje strony w Urzędzie Wojewódzkim czy też Urzędzie Pracy. Oprócz tego pomaga w zorganizowaniu transportu oraz zakwaterowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]