Moda na restauracje z hamburgerami przyszła do Polski ze Stanów Zjednoczonych i bardzo szybko przyjęła się wśród wielbicieli wyrazistych smaków i dużych porcji jedzenia. Młodzi ludzie bardzo chętnie korzystają z usług takich lokali gastronomicznych. Rezerwują stoliki na spotkania towarzyskie ze znajomymi, romantyczne kolacje, a nawet na imprezy firmowe.
Zostać restauratorem
Burger to nie tylko sposób na smaczną i sycącą kolację w amerykańskim stylu. To także ciekawy pomysł na biznes. Patrząc na zatłoczone restauracje z kolejką osób oczekujących na wolny stolik, nasuwa się pewne przemyślenie: „A może by tak spróbować i otworzyć własną restaurację?” W końcu popyt na tego rodzaju usługi jest, a widać to jak na dłoni. Prowadzenie lokalu gastronomicznego na wysokim poziomie to zajęcie pełne wyzwań i bardzo wymagające, ale dające również wiele satysfakcji. Nic tak nie zadowala jak pozytywne recenzje zadowolonych klientów i wysoki utarg na koniec dnia. Nie każdy jednak ma w sobie tyle kreatywności i odwagi, aby opracować tak skomplikowany plan od deski do deski. Z pomocą przychodzi franczyza.
Czym jest franczyza?
Według definicji czysto encyklopedycznej jest to system sprzedaży usług oparty na harmonijnej współpracy między odrębnymi pod względem prawnym i finansowym przedsiębiorstwami – nazywanymi franczyzodawcą i franczyzobiorcą. Jest to swego rodzaju partnerstwo oparte na sformalizowanych zasadach. Aby rozpocząć taką współpracę należy spełniać określone warunki. Są one jednak korzystniejsze niż w przypadku otwierania swojego własnego, autorskiego biznesu od podstaw. Podsumowując, otwarcie lokalu takiego jak burgerownia, bazującego na sprawdzonym już pomyśle, będzie o wiele łatwiejszym startem na rynku usług gastronomicznych. Dlaczego więc nie skorzystać z czyjegoś doświadczenia i wiedzy?
Zalety franczyzy
Jedną z firm oferujących współpracę na zasadzie franczyzy jest Grill Way Bar. Przedsiębiorstwo oferuje swoim potencjalnym partnerom pomoc w takich obszarach jak pełne wsparcie merytoryczne na początku oraz w trakcie prowadzenia działalności. Objawia się ona takimi udogodnieniami jak wsparcie w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca dla restauracji, pomoc w adaptacji pomieszczeń. Do tego dochodzi również promocja marketingowa w ramach jednej spójnej kampanii, wsparcie w zarządzaniu lokalem i szkolenie dla pracowników na każdym szczeblu. Franczyzobiorcy zyskują dużą przewagę nad konkurencją, ponieważ już na starcie przejmują renomę marki premium. Rozpoczynając działalność wchodzą od razu w posiadanie bogatego menu, dostępu do sprzedawców oferujących produkty spożywcze najlepszej jakości, sprecyzowane zasady sprzedaży i wsparcie na każdym etapie prowadzenia biznesu. Wystarcza odrobina samozaparcia i podjęcie ostatecznej decyzji – „Tak, otwieram własną restaurację!”