Biuro do wynajęcia w Warszawie – jak wybrać perfekcyjne?

0
622

Każdy przedsiębiorca wie, że niełatwo jest znaleźć idealne miejsce do pracy dla jednego pracownika, nie mówiąc już o pracy całego zespołu. Niezależnie od tego, ile osób zatrudniamy i jaki dużo miejsca na biuro potrzebujemy, łatwo się pogubić. Dziś z biur korzystają zarówno małe firmy, jak i te, które na pokładzie mają setki pracowników. Warszawa oferuje tysiące lokali. Jak wybrać idealne biuro wśród mnogich możliwości? Podpowiadamy.

Nowoczesne biuro na wynajem przez długie lata?

Tak, pamiętajmy, że zazwyczaj wybór biura to decyzja na długi czas. Standardowa umowa najmu obowiązuje minimum 3 lata. Aby wybrać idealne biuro, z pewnością należy zadać sobie wiele pytań. Jeśli liczymy na dłuższą pracę w jednym miejscu, nasza firma ma ugruntowaną pozycję na rynku, najlepiej zdecydować się na wynajem biura tradycyjnego, czyli lokalu przeznaczonego tylko dla naszej działalności, który możemy zaaranżować dokładnie tak, jak chcemy. Jak wybrać taki lokal? Zacznijmy od powierzchni. Zazwyczaj liczymy, że na każdego pracownika powinno przypaść około 10 m2. Wliczamy w to już łazienkę i kuchnię. Czasem jednak musimy wziąć pod uwagę to, że nasza firma może się rozwijać. Jeśli stać nas na nieco większy lokal, lepiej mieć parę metrów w zapasie. Niektóre lokale biurowe mają możliwość poszerzenia, bywa, że lokal obok może być przez nas z czasem zajęty. Najważniejszym aspektem biura jest w wielu przypadkach jego lokalizacja. Każda ma swoje dobre strony. Często firmy decydują się na najem lokalu blisko centrum, co świadczy o pozycji na rynku, budzi zaufanie wymagającego klienta. Trzeba przyznać, że do lokali w Śródmieściu nietrudno się dostać – można dojechać blisko metrem czy tramwajem. Niestety, centrum Warszawy bywa zakorkowane. Trudno w nim także znaleźć miejsce postojowe, a nie każdy z biurowców ma parking. Jeśli więc kontrahenci lub pracownicy podróżują autem, może być to kłopotliwe. Lokale biurowe w centrum są także droższe od tych usytuowanych nieco dalej. Musimy wziąć to pod uwagę. Ważny przy wyborze będzie także standard budynku.

Biuro tymczasowe na krótszy czas?

Dla firm, które realizują konkretny projekt i szukają miejsca pracy na jakiś czas, a także dla tych, którzy nie znają konkretnych rozwojowych planów swojej działalności, najlepszym wyborem będą biura serwisowane do wynajęcia. Warszawa oferuje ich wiele. Na najem takiego lokalu może zdecydować się zarówno mała, jak i duża firma. Biura serwisowane to biura w pełni przystosowane do pracy. Takie powierzchnie znajdują się zazwyczaj w nowoczesnych biurowcach i stanowią część większej całości – jedna powierzchnia dzielona może być z innymi firmami. Zazwyczaj istnieje możliwość najmu fragmentu biura serwisowanego na krótki czas. Firmy decydujące się na taką formę najmu (wynajem biura serwisowanego – elastycznego) mają możliwość korzystania z konkretnego pomieszczenia lub korzystania z hot-deskingu, czyli usadzania pracowników przy stanowisku, które aktualnie nie jest zajęte. Firma ponosi jeden stały koszt. Nie płaci za aranżację biura, dodatkowe koszty (woda, prąd). Wszystko, łącznie z serwisem sprzątającym, jest wliczone w jeden czynsz. Lokale biurowe oferują najemcom także dostęp do sal konferencyjnych, obsługę recepcji, drukarki, skanery.

Profesjonalna pomoc – całkiem za darmo

Aby wybrać idealny lokal dla Twojej firmy, warto sięgnąć po pomoc. Najlepszej udzieli dobra agencja nieruchomości komercyjnych w Warszawie. Liczy się doświadczenie i jakość jej usług. Specjaliści ds. nieruchomości udzielą Ci wsparcia na każdym etapie poszukiwania i najmu biura, pomogą negocjować jego cenę i warunki podpisania umowy. Zaufaj ekspertom w branży, tym, którzy znają się na warszawskim rynku. Z pewnością oszczędzisz sobie wiele nerwów, zmniejszysz także koszty. Często najlepsze agencje pracują bezprowizyjnie, co oznacza, że całość kosztów pośredniczenia ponosi wynajmujący, a więc właściciel lokalu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]