Czy założenie konta bankowego jest drogie? Dowiedz się więcej

0
900

Aby zachęcić do skorzystania właśnie z ich oferty, banki oferują klientom wiele udogodnień i atrakcyjnych propozycji, a jedną z nich jest konto za darmo. Zazwyczaj jednak trzeba spełnić pewne warunki, by bank zwolnił nas z opłat. Kluczem w tej sprawie jest dobór konta nie tyle po samych opłatach, a po warunkach z nich zwalniających. Procedura założenia rachunku jest prosta i bezpłatna.

Zakładanie konta za darmo w oddziale banku i przez infolinię

Konto możemy założyć po prostu w oddziale banku, co jest najłatwiejsze, gdyż pracownik wypełni dokumenty i przeprowadzi nas przez całą procedurę. Do banku musimy zabrać dowód osobisty, który będzie niezbędny do zawarcia umowy. Konsultant pomoże nam wybrać najlepszy dla nas produkt, odpowie na pytania oraz przygotuje wymagane dokumenty. Pamiętajmy, że obecnie większość banków oferuje konto za darmo, ale pod pewnymi warunkami – wszystko jest zapisane w ofercie danej instytucji finansowej. Najczęściej trzeba mieć stałe wpływy na konto, najlepiej od pracodawcy. Do konta wydawana jest karta bankomatowa i to ona najczęściej jest odpowiedzialna za generowanie opłat za rachunki. Jeśli nie uda się spełnić warunków zwolnienia z opłaty, najprawdopodobniej za prowadzenie konta zapłacimy około 10 zł. Bank zniesie opłatę pod warunkiem dokonania płatności kartą wydaną do rachunku – część banków z nich ustala warunek w oparciu o liczbę transakcji, a inne o ich łączną kwotę minimalną. Dokładnie o to zapytajmy, by ewentualne niedopatrzenie nie kosztowało nas dużo pieniędzy. Możemy także założyć konto w banku dzwoniąc na infolinię, której numer znajdziemy na ulotce lub na stronie internetowej banku. Procedura składania wniosku o rachunek polega na rozmowie z konsultantem oraz podaniu mu danych, niezbędnych do sporządzenia umowy. Podpisanie dokumentu następuje w oddziale banku lub w domu – kurier przywozi dokumenty, a my musimy je podpisać.

Jak założyć konto za darmo przez internet?

Coraz więcej klientów zakłada konto za 0 zł drogą elektroniczną, co jest szybkie, wygodne i daje możliwość porównania ofert różnych banków oraz zapewnia szybką aktywację konta. Przed założeniem rachunku można porównać oferty, co często zrobią za nas portale finansowe. Po wybraniu jednego z kont musimy przejść na stronę banku, gdzie dokładnie opisano procedurę. Po uzupełnieniu całego wniosku musimy zaznaczyć odpowiednie pola potwierdzające zapoznanie się z regulaminem oraz tabelą opłat i prowizji konta. Wysłanie wniosku jest pierwszym etapem zakładania konta, a jego pozytywnym efektem jest zawarcie umowy. Robi się to na dwa sposoby – możemy poprosić o to, by kurier przywiózł dokumenty – wypełniamy je zgodnie z instrukcją z banku, a kurier przekazuje do instytucji. Minusem jest to, iż umawiamy się na konkretną godzinę i trzeba wtedy być w domu. Druga metoda jest o wiele szybsza, ale wymaga posiadania konta w innym banku. Polega na wykonaniu przelewu weryfikacyjnego z dotychczasowego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego na otwarty rachunek. Taki przekaz powoduje, że umowa staje się wiążąca dla obu stron.

Chcąc korzystać z dobrodziejstw bankowości, załóżmy konto za darmo, by móc swobodnie z niego korzystać bez konieczności ponoszenia opłat. Najprościej zrobić to przez internet, ale można także odwiedzić siedzibę banku (https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/konta/nest-konto).

[Głosów:0    Średnia:0/5]