Czy tusz HP 652 jest opłacalny? Sprawdź, jak zmniejszyć koszty drukowania!

0
1226

Niewielkie, wielofunkcyjne drukarki od HP cieszą się dużą popularnością. Ułatwiają pracę, naukę, a także przydają się w wielu codziennych sytuacjach. Posiadasz model wykorzystujący tusz HP 652? Sprawdziliśmy, czy opłaca się go kupować!

Prowadzisz własną działalność? A może się dokształcasz? Z pewnością często korzystasz z drukarki. Takie urządzenie jest niezwykle praktyczne, ale niestety może być drogie w utrzymaniu. Musisz właśnie kupić nowy tusz HP 652, ale nieco zaskoczyła Cię jego cena? Wstrzymaj się przez zakupem! Dowiedz się, gdzie możesz dostać go taniej!

Tusz HP 652 – kompatybilność, cena, wydajność

Tusz HP 652 jest dedykowany do drukarek z serii HP DeskJet Ink Advantage, a dokładnie modeli o numerach: 2135, 2136, 3636, 3775, 3785, 3787, 1115, 3635, 3835, 4535 oraz 4675. Wkład zawiera czarny barwnik i ma pojemność 6 ml. Jego wydajność została oszacowana na 360 stron. Tusz ten w regularnej sprzedaży kosztuje ok. 75 zł. W przeliczeniu koszt wydruku jeden strony to ok. 20 gr. To dwa razy więcej niż w drukarni czy punkcie ksero.

Zakładając, że drukuje się średnio 5 stron dziennie, w ciągu roku trzeba kupić ok. 5 wkładów. Daje to roczny wydatek rzędu 375 zł. Nie jest to być może duża kwota, ale wiele osób drukuje o wiele więcej i częściej, więc wyda większe kwoty. Dłuższe przerwy w korzystaniu z drukarki mogą też powodować zasychanie tuszu HP 652, który nie nadaje się wtedy do użytku. Z tych powodów wizja częstego zakupu kolejnych wkładów jest dość prawdopodobna.

Drukując w punkcie ksero wydałoby się dwa razy mniej! Trzeba też przecież pamiętać jeszcze o tym, że urządzenie pobiera prąd, może się psuć, a także trzeba dokupować do niego papier. Wszystko to wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Czy oznacza to, że nie opłaca się drukować w domu? Niekoniecznie! Dowiedz się, jak można zaoszczędzić na wkładach!

Jak oszczędzać na kupnie tuszu HP 652?

Pierwszym sposobem na zmniejszenie wydatków na drukarkę jest kupowanie tuszu HP 652 w cenie hurtowej lub na promocjach. W ten sposób można zaoszczędzić od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych na sztuce. Nie zawsze uda się jednak trafić na przecenę i nie wszędzie są dostępne takie punkty sprzedażowe.

O wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest kupowanie tzw. zamienników. Taki wkład działa dokładnie tak samo, jak tusz HP 652. Jest kompatybilny z tymi samymi urządzeniami, a także gwarantuje zbliżoną jakość nadruku. Tak naprawdę różni się tylko opakowaniem oraz ceną. Zamienniki mają o wiele większą pojemność, więc można rzadziej je wymieniać. Do tego wykazują taką samą wydajność. Przy tym są wytwarzane w ekologiczny sposób!

Przez to, że wkłady te kosztują nawet kilkukrotnie mniej, można dzięki nim zdecydowanie zmniejszyć koszty druku. Zamiast 75 zł za 6 ml można zapłacić 60 zł za 20 ml! Daje to jedyne 5 gr za stronę! Przy wcześniej zakładanej częstotliwości drukowania, dzięki zamiennikom w ciągu roku wyda się tylko 120 zł. To trzy razy mniej! Zaoszczędzone pieniądze można wydać na wiele innych rzeczy, np. na książki.

Książki Altenberg

Gdzie można kupić zamienny tusz HP 652?

W Internecie można znaleźć kilka serwisów specjalizujących się w sprzedaży materiałów poligraficznych. By jednak mieć pewność, że kupi się zamienny tusz HP 652 wysokiej jakości, należy kupować je jedynie ze sprawdzonych stron, jak np. www.tonerpartner.pl. W sieci z powodzeniem można dostać nie tylko zamienniki, ale też oryginalne wkłady w hurtowych cenach. W ten sposób można wygodnie zdobyć potrzebne produkty, sporo na nich oszczędzając. Nie ma sensu przepłacać w sklepach sieciowych – tam zawsze dolicza się do cen m.in. marżę. Z zamiennym tuszem HP 652 można drukować taniej niż w punkcie ksero. Do tego darmowa, szybka dostawa dodatkowo sprawia, że zakupy są wygodne i przyjemne!

Zawsze wydawało Ci się, że wkłady do drukarki są trochę za drogie? Nie musisz już na nie tyle wydawać! Zamów zamienny tusz HP 652 w trzykrotnie niższej cenie i ciesz się nim przez dłuższy czas!

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]