Jak zdobyć środki na auto – możliwe formy finansowego wsparcia

0
640

Średnia wartość samochodu, jaki porusza się po polskich drogach to mniej więcej 20 tysięcy złotych. Okazuje się jednocześnie, że tylko połowa Polaków jest w stanie generować jakiekolwiek oszczędności, a zazwyczaj nie przekraczają one dwukrotnej pensji. To zbyt mało, aby móc kupić pojazd mechaniczny za gotówkę, bez konieczności uzyskania dodatkowego, finansowego wsparcia. Jeśli Twoim marzeniem jest własny samochód, sprawdź, jak może je szybko spełnić. 

Kredyt samochodowy

Kredyt na samochód jest zobowiązaniem celowym, a więc banki udzielają je na preferencyjnych zasadach. Wszystko dlatego, że sam pojazd mechaniczny jest już dodatkowym zabezpieczeniem, dzięki któremu minimalizowane jest ryzyko kredytowe. Dzięki temu kredytobiorca może uzyskać lepsze warunki współpracy, a kredyt jest przede wszystkim tańszy. 

Ogromnym atutem kredytu samochodowego jest to, że klient banku staje się od razu jedynym właścicielem auta i może nim dowolnie dysponować. Co więcej, uzyskuje dodatkowe bonusy, na przykład tańsze OC czy rabaty w serwisach. Auto, które finansowane jest z tytułu zobowiązania kredytowego, może być nowe albo używane, pochodzić od prywatnego właściciela, z komisu albo od dealera samochodowego. Co ciekawe, takie zobowiązanie jest dostępne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Pamiętaj jednak, że instytucje bankowe za każdym razem weryfikują zdolność kredytową swojego potencjalnego klienta. Warunkiem jest przedstawienie zaświadczenia o dochodach, bank wygeneruje również raport BIK. Jeśli Twoja historia kredytowa nie będzie korzystna, raczej nie masz szans na współpracę z instytucją bankową. 

Podobna do kredytu jest pożyczka pozabankowa. Można ją uzyskać już w 15 minut, natomiast warunki takiego zobowiązania są najczęściej nieco gorsze. Tzw. chwilówka jest droższa, natomiast bardzo często udzielana również tym, którzy nie mają szans na współpracę z bankami. Środki na samochód dzięki współpracy z instytucją pozabankową mogą zdobyć osoby niepracujące, a nawet dłużnicy. 

Leasing

Kolejną formą wsparcia, dzięki której już jutro możesz cieszyć się podróżowaniem “czterema kółkami” jest leasing. To opcja opłacalna przede wszystkim dla firm, ponieważ raty leasingowe można wrzucać w koszty prowadzenia działalności gospodarczej, ale warto podkreślić, że coraz częściej z leasingu korzystają również klienci indywidualni.

Leasing jest formą użyczenia auta, leasingobiorca nie jest właścicielem pojazdu mechanicznego, staje się nim dopiero po spłaceniu ostatniej raty i wykupieniu auta. Dlaczego ta forma jest jednak opłacalna? Firmy leasingowe nie weryfikują tak skrupulatnie sytuacji materialnej czy zdolności płacenia miesięcznych rat, a cały proces weryfikacji i uruchomienia leasingu trwa znacznie krócej, niż branie kredytu. Ponadto, leasingobiorca nie jest skazany na żadne dodatkowe koszty, ponieważ serwisowaniem, naprawą czy ubezpieczeniami pojazdu mechanicznego zajmuje się firma leasingowa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]