Hedge fund – termin z innej galaktyki?

0
268

Aby płynnie przejść do objaśnienia tytułowego terminu należy wspomnieć o towarzystwie Opoka TFI działającym na rynku kapitałowym od 10 lat. Dlaczego to tak istotne? Ponieważ wspomniane przedsiębiorstwo należy do liderów rynkowych w branży jeśli chodzi o fundusze absolutnej stopy zwrotu cechując się najwyższą skutecznością. Ale Opoka TFI to nie tylko doświadczenie i skuteczność, to także profesjonalizm i zarządzanie funduszami najwyższej klasy kadrą specjalistów. Z prywatnym i niezależnym towarzystwem funduszy inwestycyjnym można się bliżej zapoznać za pomocą strony internetowej – https://www.opokatfi.pl/

Kurs Planowanie sklepu internetowego

Fundusz Hedgingowy

Kurs Planowanie sklepu internetowego

Taki typ funduszu jest absolutnie nie do zdefiniowania. Ogólnie rzecz ujmując jest to rodzaj funduszu wykorzystujący rozmaite techniki inwestycyjne działając za pomocą narzędzi w dużej mierze podobnych do tych dotyczących absolutnej stopy zwrotu, czyli dźwignię finansową i krótką sprzedaż. Cel jest również podobny, a jest nim wynik z tendencją zwyżkową niezależny od zmian rynkowych. Warto podkreślić iż fundusz hedgingowy ma charakter zamknięty przez co jest dedykowany dla graniczonej grupy inwestorów z wymaganą minimalną wartością inwestycji. W Polsce kwota ta wynosi 40.000EUR. Działalność tego rodzaju funduszy nie podlega ścisłym regulacjom prawnym w odróżnieniu od reszty funduszy zamkniętych. Należy podkreślić również formę uniwersalności hedge fund. Polega ona na różnorodności instrumentów typów inwestycyjnych, co skutkuje większą elastycznością działania w kwestii zarządzania funduszem.

Absolutna stopu zwrotu

Jest podstawą i chlubą w działaniach Opoka TFI. Wysoka skuteczność odnotowywana w przypadku tego typu funduszy nie jest przypadkowa. W oparciu o doświadczenie i profesjonalizm w zarządzaniu fundusze absolutnej stopy zwrotu zyskały na popularności i zaufani klientów. Warto zaznaczyć, że w większości przypadków muszą być to klienci cierpliwi, ponieważ, aby mówić o udanej inwestycji często potrzeba kilku lat. Jest to jedno z bezpieczniejszym rozwiązań, gdyż niezależnie od zmian występujących na rynku da się zarobić. Oczywiście istnieją wyjątki od reguły, co należy mieć wkalkulowane, ale jest to rzecz naturalna w działaniach na rynku kapitałowym. Poprzez elastyczną politykę finansową i odcięcie się od podejścia benchmarkowego ten typ funduszu stanowi łakomy kąsek dla wielu inwestorów. Czy w przypadku hedge fund i absolutnej stopie zwrotu można mówić o podobieństwach? Oczywiście. Zwłaszcza pod względem prawnym oraz sposobie działania. Poprzez brak funkcjonowania terminu – fundusze hedgingowe, czy hede fund w terminologii branżowej wielu myli je z absolutną stopą zwrotu świadomie, lub mniej świadomie. Nic nie stoi na przeszkodzie – efekt jest bardzo podobny, żeby nie powiedzieć taki sam. Warto sięgnąć po dodatkowe informację na https://www.opokatfi.pl/aktualnosc/czy-mamy-w-polsce-fundusz-hedgingowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here